Tvořivá dílna: divadlo na špejlích

6.4.2017

Děti milují pohádky! Rádi se na ně dívají v televizi nebo je s oblibou poslouchají z úst maminek, tatínků nebo babiček – a to nejen před spaním! Každé dítko má svou oblíbenou pohádku s hlavními hrdiny, na které si často hraje a snaží se je ve všem napodobit. Pokud i u vás doma má čtení pohádek velký úspěch, máme pro vás tip, jak tuto činnost posunout zase o kousek dál: vyrobte si divadlo na špejlích!

Známé i neznámé příběhy

 

Jakou pohádku mají vaše děti nejraději? Je to ta o šípkové Růžence spící po dobu sto let v zámku zarostlém růžemi? Nebo je to pohádka o Sněhurce a sedmi malých trpaslících, proti které se obrátila zlá královna? Nebo je jejich nejoblíbenější pohádkou příběh o ošklivém káčátku, ze kterého se stala nádherná labuť? Ať už mají vaše dítka v oblibě jakýkoli příběh, stačí jen zapojit fantazii a vyrobit známé postavičky. A pokud vám kreativita nechybí, můžete pak s postavičkami zahrát i doposud neznámé příběhy, které si vymyslíte!

Jak divadlo vyrobit?

A teď se již dostáváme k samotné výrobě divadla na špejlích. Co budete k výrobě potřebovat?

 

  • krabici od banánů
  • čtvrtky
  • špejle
  • lepidlo nebo izolepu
  • tužky, pastelky

Postup výroby:

Krabice od banánů poslouží jako jeviště – v okénku se bude odehrávat příběh, zatímco strany krabice můžete použít jako kulisu. Namalujte na něj to, co se hodí pro vaši pohádku. Pak vyrobte postavičky. Na čtvrtku namalujte princeznu, krále, čerta, vodníka, babičku – zkrátka koho budete chtít. Poté postavičku vystřihněte a přilepte ke špejli – můžete použít lepidlo či izolepu. A máte hotovo. Pokud budete potřebovat více kulis, použijte čtvrtky a namalujte na ně prostředí – chaloupku, les, královský pokoj atd.

 

 

Město pro děti