Zahrada bez zahradní houpačky? To snad ne!

24.8.2018

O prázdninách by vaše děti měly trávit co nejvíce času venku – třeba na zahradní houpačce. Pokud máte zahradu, máte vyhráno. Zahrada vám totiž umožní vytvořit pro děti opravdové království. Království plné zábavných a venkovních hraček. Mezi ty nejpopulárnější patří zahradní domky, pískoviště, skluzavky a samozřejmě zahradní houpačky. Uvidíte, jak bude platit rčení – kdo si hraje, nezlobí. Říká se to i u dospělých, ale dětí se to týká dvojnásob.

Zavzpomínejte na své dětství

Pokud patříte ke starší generaci, určitě potvrdíte, že jste netrávili většinu času u počítačů (žádné nebyly) a televizních obrazovek. Celé dny jste běhali venku – před barákem, za barákem – a prolézali kdejaký kout. Pohupovali se na nejrůznějších, podomácku vyrobených zahradních houpačkách a neustále něco kutali v hromadě navezeného písku. Stavěli jste různé chýše a skrýše, do nichž jste se schovávali, aby vás vaši nenašli.

Dnešní doba je jiná

Strach, že se dětem za plotem něco přihodí, je oprávněnější než kdysi v minulosti. Pokud však máte možnost vykouzlit tajemná a dobrodružná zákoutí dětem na vlastní zahradě, budou moci být celý den venku a vy budete beze strachu. Děti se na zahradě opravdu dokážou vydovádět. Stačí, když ji vybavíte nejrůznějšími zahradními hračkami a nezapomenete ani na zahradní houpačku.

Zahradní houpačky milují děti už od malinka. Sehnat se dá zahradní houpačka pro úplně malé děti, klidně od 9 měsíců. Předškoláci a děti mladšího školního věku zahradní houpačkou rovněž nepohrdnou, právě naopak. Děti totiž milují rytmické pohupování už od malinka. Však víte, jak spokojeně si dokážou pobrukovat, když je houpete v náručí, v kolébce nebo v kočárku. Zjistilo se totiž, že rytmické pohupování uklidňuje psychiku. Není proto divu, že dospělácké zahradní houpačky si rádi vychutnají i dříve narození.

Náš tip: Kromě houpačky je důležité pořídit na zahradu lehce udržovatelný a odolný zahradní nábytek.

Město pro děti