Zabavit dítě v autě není věda, aneb jak přežít cestu na dovolenou

3.7.2017

Den odjezdu do vaší dovolené se nezastavitelně blíží. Seznam potřebných věcí máte napsaný, postupně stavíte komínky z oblečení, dáváte dohromady lékárničku a už se nemůžete dočkat, až za vámi konečně zaklapnou dveře od domu a vy se tak společně s rodinou vydáte na ničím nerušené dobrodružství. Zní to skvěle, viďte? Nad vidinou vytoužené dovolené tak není žádný mráček, až na jeden: cesta autem s dětmi!

Když to děti v autě nebaví

Není nic horšího, než když cesta trvá dlouho a děti už po pár hodinách křičí, vztekají se, pošťuchují jeden druhého nebo vás neustále otravují otázkou: „a kdy už tam budeme?!“. Když se vás na to samé zeptají 10x v jedné hodině, není se čemu divit, že začnete ztrácet nervy. Neklid na zadním sedadle vám na jistotě v řízení taky dvakrát nepřidá a stejně jako vaše děti už se nebudete moci dočkat, až z toho auta konečně vylezete a ocitnete se v cíli. Přitom zabavit děti v autě není taková věda, pojďte se na to podívat s námi!

Pohádky na DVD

Všechny děti milují pohádky, a pokud se jim nedělá v autě špatně, vezměte jim s sebou na cesty přenosný DVD přehrávač. Na tom jim budete moci pouštět oblíbené pohádky, nebo stažená videa z internetu.

Pastelky a papíry

Dokáže kreslení vaše dítka zabavit? Pak se na tuhle aktivitu spolehněte i na cestě na dovolenou. Zabalte dětem pastelky, papíry, můžete i fixy, pokud se nebojíte o poničené vybavení auta.

Něco na zub

Ať už je cesta jakkoli dlouhá a vy jedete na druhý konec naší republiky nebo naopak vyrážíte až za hranice, s největší pravděpodobností vašim dětem vyhládne. A kručení v žaludku není nic příjemného, dokáže podráždit i zkazit náladu. Buďte tedy o krok napřed a mějte po ruce různorodé svačinky – nakrájené ovoce, zeleninu, keksy, sušenky, pečivo atd.

Jaké auto jede?

Pojedete-li na svou dovolenou po frekventované silnici, můžete dítka zbavit i tím, že budou sledovat ostatní projíždějící auta. Řekněte jim například, že mají hlídat, až kolem pojede auto červené barvy. U větších dětí to mohou být i konkrétní značky.

 

Město pro děti