Kreativní dílna: dětský bowling

1.7.2017

Kdo by nemiloval bowling! Tahle společenská hra si dokáže získat jak malé, tak i velké. Léto je za dveřmi a společně s ním nejen dvouměsíční prázdniny, ale i dovolená rodičů, výlety a čas strávený na zahradě, chatě nebo na chalupě u babičky. Buďte před létem o krok napřed a vyrobte pro sebe a své děti dětský bowling, se kterým si v horkých měsících užijete spoustu legrace. V dnešním článku vám poradíme, jak na to!

Jak vyrobit dětský bowling

Dobrou zprávou je, že nepotřebujete kdovíjaké vybavení náročné na sehnání i na finance. V tomto případě si totiž vystačíte s následujícími potřebami:

  • 10 prázdných plastových lahví
  • barevné elektrikářské pásky
  • písek

A to je všechno!

Jak na to?

Prázdné plastové lahve můžete pomocí barevných elektrikářských pásek ozdobit dle vlastní libosti. Na lahvích tak mohou vzniknout proužky, můžete je páskami obalit celé nebo na nich jen vytvořit nějaké obrazce. Fantazii se meze opravdu nekladou! Rovněž záleží jen na vás, zda budou všechny lahve stejné, nebo si je nějakým způsobem označíte. Můžete se na jejich zdobení vyřádit, popustit uzdu kreativitě a společně s dětmi tvořit a tvořit!

Až budete mít hotovo, naplňte lahve do poloviny pískem. Stačí nějaký úplně obyčejný, nic speciálního k tomuto účelu kupovat nemusíte.

A máte hotovo! Lahve poslouží jako kuželky, k jejich shazování můžete použít jakýkoli míč. Určitě nějaký doma máte. Množství písku v lahvích můžete přizpůsobit věku a síle vašich dítek, aby neměly problém kuželky míček shodit. A zábava může začít!

Město pro děti