Zábava s pískem po celý rok u vás doma

19.12.2016

Že jste ještě neslyšeli o kinetickém písku? Pak jsou dnešní řádky určené právě vám! Určitě i vaše dítko miluje stavění hradů z písků nebo dělání báboviček, což je aktivita mezi dětmi více než oblíbená. Snad žádné dítě neodolá možnost pohrát si na pískovišti, k čemuž ale ne vždy máme ty nejlepší podmínky. Jakmile venku nepanuje příznivé počasí – prší nebo je zima – jen stěží vezmeme dítka dobrovolně ven. Proč jim tedy nedopřát možnost hraní si s pískem po celý rok pěkně v teplíčku vašeho domova? Právě k tomuto účelu slouží tekutý – neboli kinetický písek – který je hitem letošního roku!

Znáte kinetický písek?

Tekutý písek na první pohled vypadá jako klasický písek dobře známý z kteréhokoli pískoviště. Jediný rozdíl spočívá v jeho složení – kinetický písek totiž obsahuje speciální pojivo, díky kterému se s pískem velice snadno hraje, vytváří bábovičky či modeluje. Navíc při správném zacházení vydrží opravdu dlouhou dobu.

Rozvíjejte dětskou fantazii hraním

Pořízením kinetického písku pomůžete dětem s rozvojem jejich fantazie, motorikou i prostorovým myšlením – to všechno prostřednictvím hry, což dětem nebude vadit. Kromě toho si můžete s dětmi pohrát i vy – pro dospělé tekutý písek slouží jako skvělá antistresová pomůcka.

Skvělý vánoční dárek

Pokud ještě nemáte vyřešenou otázku vánočních dárků pro vše dítka, pak je tekutý písek ideální volbou. Pohrát si s ním mohou kdykoli během roku bez ohledu na počasí. Navíc se nebudete muset bát znečištěného písku na veřejných hřištích – například od psů.

Město pro děti