Kroužek fotografování

17.12.2016

Prostřednictvím fotografie lze uchovávat i takové okamžiky, které se stanou pouze jedenkrát za život a nebýt věčné památky na obrázku, brzy bychom na tyto chvíle zapomněli. Díky fotografiím si můžeme i po mnoha letech připomínat časy, které jsou pro nás sice vzdálené, ale přesto díky detailům dokážeme jasně rozpoznat, co se v daný okamžik dělo. Není se proto čemu divit že fotografování baví dospělé i děti, které se pro tuto činnost dokážou nadchnout prakticky okamžitě, jen co jim do ruky vložíte fotoaparát a oni tak vytvoří svůj první snímek.

Proč děti přihlásit do kroužku fotografování

Možná i vaše dítka vyslovila zájem o pořizování fotografií, vytvářet snímky je baví a dokážou se touto činností zabavit na hodně dlouho. Třeba ale nemáte tolik volného času, abyste mohli s dětmi kreativně fotit a utvářet vzpomínky –  a právě od toho je tu kroužek fotografování.  Jeho cílem je nejen naučit děti používat fotoaparát a pořizovat kvalitní fotografie, ale zároveň i rozvíjet smyslové vnímání světla a seznámit je s technikami a postupy digitální fotografie. V kroužku se dětem budou věnovat zkušení lektoři, kteří je navedou tím správným směrem, podpoří jejich tvořivost a vlastní kreativní pojetí.  Zároveň se zde děti naučí používat grafické programy a své fotografie tak upravovat.

Prezentace své práce

V mnoha kroužcích se děti během školního roku a probíhajících lekcí věnuji svému projektu, na kterém svědomitě pracují společně s pomocí lektora a který na samotném závěru kroužku představí ostatním dětem ve skupině –  případně i rodičům, pokud budou na výstavu přizváni. Cílem fotografického kroužku tak rovněž je i schopnost obhájit svou práci před ostatními bez studu a zároveň ocenit práci ostatních.

Potřebné pomůcky

Pomůcky potřebné pro výuku fotografického kroužku se samozřejmě liší kroužek od kroužku. Ve většině případů si děti vystačí pouze s vlastním digitálním fotoaparátem. Ostatní pomůcky budou poskytnuty. Pokud se rozhodnete své dítko do kroužku fotografování přihlásit, informujte se v konkrétním místě o potřebách dítěte a pomůcky mu následně zajistěte. Vyučující lektor vám jistě poradí s volbou vhodného fotoaparátu.

 

 

Město pro děti