Poznáváme zvířátka: ZOO Jihlava

15.12.2016

Zoologická zahrada v Jihlavě vznikla roku 1957, kdy na místě dnešní ZOO v podobě, jak ji znáte dnes, stál Zoo koutek v krásném prostředí lesoparku. Původně zde byla k vidění pouze expozice ptactva, kterou ale následně rozšířily další zvířecí expozice – což bylo impulsem pro celkové rozšíření zdejší ZOO a její rozvoj. Mezi zvířátka se tak zařadili dravci, vodní ptactvo, medvědi i kopytníci. Následovalo vybudování pavilonu pro opice a šelem. Postupem času a s měnícími se majiteli Jihlavské ZOO došlo k dalšímu rozšíření zdejšího zvířecího osazenstva.

Navštivte zvířátka z celého světa

 

V Jihlavské zoologické zahrádce žijí zvířátka doslova z celého světa. ZOO je tematicky rozdělena podle kontinentů, ze kterých zvířátka pochází. Vy se tak můžete kochat pohledem na obyvatele následujících kontinentů:

  • Evropazoo-jihlava-zirava
  • Austrálie
  • Asie
  • Amerika
  • Afrika

Kroužky v ZOO

ZOO v Jihlavě nabízí oproti jiným zoologickým zahradám celkem 4 zájmové kroužky, do kterých se děti mohou přihlásit:

  1. Zoohrátky se zvířátky
  2. Přírodovědný kroužek
  3. Chovatelský kroužek
  4. Teraristický kroužek

Každý z kroužků je zaměřený na něco jiného a dítko si tak může vybrat dle svých představ. Například chovatelský kroužek je určený pro dítka, která nemohou mít doma vlastní zvířátko – v ZOO si budou moci vyzkoušet, co obnáší péče o živého tvorečka. V teraristickém kroužku si na své přijdou milovníci hadů, ještěrek a plazů.

Prohlídka s odborným průvodcem

Zajít si do ZOO na vlastní pěst je sice zábava, proč ale tento zážitek neposunout ještě o úroveň výš? Vydejte se do ZOO v doprovodu profesionálního průvodce, který vám poskytne odborný výklad. Tato služba stojí 150 Kč ve všední den a 200 Kč o víkendu na osobu a v ceně je zahrnuto individuální komentované krmení dvou vámi vybraných zvířat, možnost nahlédnout do jednoho vybraného zázemí ZOO a vstup do ZOO po skončení programu, kdy se budete moci vydat na vlastní obchůzku po pavilonu. Délka programu je 1-1,5 hodiny.

Město pro děti