Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!

10.8.2018

Přehlídka více než 100 sportovních disciplín, unikátní nafukovací překážková dráha Ninja Race, laserová biatlonová střelnice, hvězdní sportovci a sportovní odborníci – to je Wannado festival, největší sportovní náborový festival v České republice, který se v Praze představí 8. září ve Sportovním areálu Hamr Braník od 10 do 18 hodin. Vstup je navíc pro všechny zcela zdarma.

Festival, dlouhodobě podporovaný hlavním městem Praha, si klade za cíl pozitivně ovlivňovat životní styl dětí a podněcovat zájem o sport a pohyb obecně. Umí zaujmout vyznavače všech druhů pohybu. Vedle sebe se v jeden den na jednom místě setkávají tradiční kolektivní hry, olympijské individuální disciplíny i netradiční záliby jako parkour, jugger či pole dance. Tento unikátní koncept přivedl od roku 2011 k pohybu již několik desítek tisíc dětí.

Atmosféru festivalu zažily i největší hvězdy českého sportu – hokejový idol Jaromír Jágr, biatlonistka Gabriela Koukalová, vodní slalomář Jiří Prskavec či tenisový srdcař Radek Štěpánek a mnoho dalších.

„Je to skvělá věc, když jsem se tady jen procházel, viděl jsem přes 140 sportů, které si můžou děti vyzkoušet. Když jsem vyrůstal já, byly jen dva sporty – fotbal a hokej. A jelikož moji rodiče usoudili, že budu velký a tlustý, dali mě na hokej. Dnes je to jiné.“ popsal akci Jaromír Jágr.

Pražský festival slaví v roce 2018 svůj osmý ročník působení a je připravený překonat loňskou návštěvnost, která přesáhla hranici 13 tisíc návštěvníků. Nebudou opět chybět významné osobnosti, exhibiční vystoupení sportovních klubů, maskoti, autogramiády i soutěže o skvělé ceny. Po úspěšné jarní části v Karlových Varech a Zlíně odstartuje v Praze druhá, zářijová část celé festivalové tour.

Další zastávky festivalu jsou 15. 9. v Plzni, 22. 9. v Ostravě, 23. 9. v Brně a 28. 9. v Litvínově.

Město pro děti