Rodinná lyžovačka s dětmi v Malé Fatře

15.8.2018

Rodinná lyžovačka může přinést mnoho radosti, a to především tehdy, když je dobře naplánovaná a zvolíte správnou destinaci, kde si zalyžují malí i velcí. Pokud hledáte zajímavou lokalitu, možná vás osloví právě Malá Fatra s lyžařským střediskem Vrátna. Kromě krásné přírody a čistého horského vzduchu tu najdete více než 14 km sjezdovek v celkem 4 lokalitách. Malá Fatra se nachází na severním Slovensku, nedaleko hranic s Českem a Polskem. Jedním z center turistického ruchu je obec Terchová. Každoročně sem zavítá velké množství turistů v zimní i letní sezóně. Počty turistů a dovolenkářů se každým rokem zvyšují, proto si nezapomeňte zarezervovat ubytovaní na lyžovačku či dovolenou na Slovensku s dětmi 2018/2019 včas!

Ubytování

Ubytování v Terchove vám můžeme doporučit v kvalitním tříhvězdičkovém rezortu Uhorčík, ve kterém se nacházejí tři chaty na pronájem Uhorčík, Rajnoha a Ilčík. Na zimní sezonu 2018/2019 pro váš připravili mnoho výhodných balíčků, se kterými získáte ubytování, skipasy i wellness za výbornou cenu. V některých balíčcích naleznete kromě slevy na skipasy i vstup do wellness zdarma.

Proč právě Terchová?

Jedním z důvodů, proč je Terchová mezi lyžaři tak vyhledávaná je fakt, že se nedaleko odtud nacházejí tři top lyžařská střediska. Lyžování na Slovensku si tak naplno užijete. Nejblíže je lyžařské středisko Vrátna, do o něco vzdálenějšího lyžařského střediska Kubínská Hola trvá cesta 30 minut autem a na Velkou Raču do 45 minut. Pokud se ubytujete v Terchovej, můžete každý den lyžovat v jiném lyžařském středisku. Lyžařské středisko Kubínska Hola má přibližně stejnou délku sjezdových tratí jako Vrátna. Na kopec vás vyvezou 2 čtyřsedačkové lanovky a 8 vleků. Lyžovačku na Kubínské Holi stojí za to vyzkoušet už jen kvůli výhledu ze sjezdovky, ten je skutečně výjimečný. Uvidíte nedaleké Chočské vrchy, ale také Nízké a Západní Tatry. Třetí lyžařské středisko Velka Rača má přibližně stejnou délku sjezdovek jako ostatní dvě střediska a naleznete zde šestisedačkovou lanovkou kombinovanou s osmimístnými kabinkami.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ať už jste začátečníci nebo jedete na lyže hlavně kvůli dětem, v Malé Fatře můžete pro lyžovačku s dětmi vyzkoušet i menší lyžařské středisko Gavurky. Žádné strmé svahy a velké sedačkové lanovky tu sice nenajdete, za to si tu rodiny s dětmi užijí spoustu zábavy. Cenově je tu lyžování mnohem výhodnější než ve velkých střediscích.

Město pro děti