Jaké barvy a nábytek se nejlépe hodí do dětského pokoje?

28.7.2018

Každé dítě je jiné, a tak musí být jiný každý dětský pokoj. Aby se z něj stalo skutečné království plné her i místo, kde se dítě bude rádo a dobře učit, je třeba při zařízení přemýšlet. I malá chyba se může vymstít. Co je nutné udělat a kde si nechat pomoct?

Barvy podle vkusu dítě, nikoliv rodiče

Někteří rodiče dělají zásadní chybu v tom, že barvy v dětském pokoji ladí podle svého vkusu a nerespektují jejich dítě. Právě to se může stát velkou chybou, která vážně ovlivní psychiku dítěte. Rozhodně se neupínejte k tomu, že dívčí pokoj musí být růžový a chlapecký modrý. Děti jsou na barvy citlivé. Jejich volba proto hodně ovlivňuje to, zda jsou klidné, zda mají chuť si hrát apod. A pravidlo by mělo být takové – že každá pokojová zóna (na hraní, spaní, učení atd.) by měla mít svou barvu. Jaké barevné ladění zvládnout, se dozvíte v tomto článku.

Rostoucí nábytek jako nejlepší volba

Děti rostou a s nimi se mění jejich potřeby. Zatímco v pokoji předškoláka by měl být největší prostor vyhrazen pro hraní a nábytek by měl mít co největší úložný prostor, s příchodem dítěte do školy se vše razantně změní. V pokoji se musí objevit i zóna pro učení. Abyste nemuseli nábytek měnit, je důležité správně vybrat hned na začátku. Existuje i tzv. rostoucí nábytek, který roste s dítětem a naplňuje jeho potřeby. Zapomeňte ale na to, že takový koupíte v obchodním domě, funkční rostoucí nábytek do dětského pokoje si musíte nechat udělat na míru.

Kontakt s profesionály je potřeba

Žádný učený rodič z nebe nespadl. Pokud si nebudete vědět rady a budete chtít vytvořit dítěti takový pokoj, ze kterého se stane to nejúžasnější království, je nutné se spojit s profesionály. Jedině zkušení truhláři dokáží navrhnout a současně vytvořit pokoj tak, aby se v něm dítě cítilo prostě pohodově. Podívejte se, jak takové truhlářství funguje. Hned budete mít jasno v tom, že i pro vaši rodinu je spojení se s profíky přes nábytek tou nejlepší volbou. A pozor – ceny nábytku na míru nejsou rozhodně o moc dražší než klasický sektorový nábytek.

Město pro děti