Vyšívání do kartonu procvičuje jemnou motoriku

14.10.2017

Rozvíjet u dětí jemnou motoriku můžeme již ve velmi brzkém věku. U malých miminek jsou to hračky jednoduché na uchopení, které se děti snaží chytit a následně držet v ručičkách. Batolata si pak hračky předávají z ručky do ručky. Starší děti zase může bavit vyšívání – ale ne jen tak ledajaké!

Vyšívání do kartonu

Vyšívání bude bavit především holčičky, ale pokud o tuto aktivitu projeví zájem i chlapci, není potřeba je od ní zrazovat. Vyšívání do kartonu je pro děti lepší, nežli vyšívání do látky. Tu si ještě neumí držet a správně napnout, kdežto karton je tvrdší a krásně drží tvar.

Vyrobte si kartonové vyšívání

Abyste dětem vyrobili kartonové vyšívání, budete potřebovat tvrdší čtvrtku, fantazii, děrovačku a fixu. Ze čtvrtky můžete vystřihnout různorodé tvary – kolečka, obdélníky, čtverce, hvězdičky, srdíčka atd. Nebo je můžete nechat pouze jako obdélníky. Jakmile budete mít připravenou čtvrtku, vezměte do ruky fixu a načrtněte nějaký tvar nebo obrázek – fantazii se meze nekladou, složitost odvíjejte od věku vašeho dítěte. Následně po obvodu obrázku udělejte pomocí děrovačky dírky. Kolik jich uděláte záleží jen na vás. Pak už jen stačí dítěti navléknout tu největší jehlu barevnou nití a nechat ho vyšívat. Menší děti mohou vyšívat bez jehly, máte-li doma třeba staré tkaničky, dají se použít (jen jejich velikosti přizpůsobte velikosti dírek).

Město pro děti