Vyrobte dětem adventní kalendář

11.11.2017

Listopad se překulí jako voda a o slovo se přihlásí poslední měsíc tohoto roku. Na ten se těší především děti, protože skrývá spoustu lákadel. Pomineme-li tu největší událost, kterou je bezesporu Štědrý den, přichází v prosinci i Mikuláš s čertem. V neposlední řadě si dítka během prosincových dní rozbalují tolik oblíbený adventní kalendář, který v každém okénku ukrývá něco na zub, případně nějakou hračku a díky kterému je čekání na dárečky pod stromečkem o něco příjemnější. Proto pro vás máme několik tipů na jeho výrobu.

Dárečky v ruličkách

Máte doma zásobu ruliček od toaletního papíru a nevíte, co si s nimi počít? Je škoda, abyste je vyhodili, takže místo toho přihoďte k ruličkám různorodé balicí papíry, oboustrannou lepicí pásku a provázek. Připravte si 24 ruliček a ty dle svého uvážení zabalte do balicího papíru. Na každou ruličku ještě přilepte číslo od 1 do 24 a než ruličku zavážete, dejte do ní nějakou sladkost, případně malou hračku.

Kalendář z papírových pytlíků

Adventní kalendář můžete vyrobit i z papírových pytlíků. Ty totiž můžete různorodě ozdobit, polepit nebo pomalovat – zkrátka jak je libo. Papírové sáčky pak můžete zapečetit a pak už jen sledovat, jak si děti nadšeně rozbalují jejich obsah.

Kalendář ve formě dárečků

Chcete-li to s adventním kalendářem pojmout trochu jinak, zkuste to třeba takhle. Jestliže chcete dětem udělat radost nějakými dárečky, pak je tento způsob ideální. Dárečky můžete zabalit do balicího papíru, nadepsat na ně čísla jednotlivých dní a dětem říci, že je to jakási příprava na rozbalování dárečků pod stromečkem.

Krabičky plné překvapení

Máte-li doma nevyužité krabičky, pokud možno menší, pak je využijte k výrobě adventního kalendáře. Je to zase něco nového, originálního

Město pro děti