6 tipů, které vám usnadní výběr psacího stolu do dětského pokoje

9.11.2017

Není stůl, jako stůl. Při výběru psacího stolu do dětského pokoje toto platí dvojnásob. Psací stůl, v dnešní době, není zdaleka nenáročnou investicí, proto rozmýšlejte a vybírejte pečlivě.

Přinášíme vám 6 tipů (rad), na které se při výběru zaměřit.

Kdy je vhodná doba pro koupi psacího stolu?

Na tuto otázku přesná odpověď neexistuje. Záleží na potřebách a individualitě každého dítěte. Již v období batolete děti vyžadují kresbu a tvoření, při kterém je již nasnadě pořídit dětský – plastový stoleček.

U předškolních a školních dětí se potřeba dětského psacího stolu zvyšuje. Stůl v tomto období slouží jako nástroj pro domácí úkoly, četbu nebo tvoření.

Základní rozdělení psacích stolů, ze kterých vybírat

  • klasický stůl
  • rohový stůl – vhodný pokud hledáte i plochu pro počítač
  • rostoucí – nastavitelná výška stolu, podle výšky dítěte

Na co dbát při výběru dětského psacího stolu?

  1. Materiál: psací stůl není zajisté levná záležitost, proto výběr materiálu je v tomto případě klíčový, vybírejte proto z přírodních materiálů, které vydrží déle – masiv (dřevo)
  2. Velikost psací plochy: velkou pozornost také upřete na velikost psací plochy
  3. Správná výška: správná nastavená výška se pohybuje zhruba okolo 57 cm (záleží na výšce dítěte), pokud nezvolíte koupi nastavitelného psacího stolu, určitě je zapotřebí pořídit nastavitelnou židli, nejen pro pohodlí, ale také pro vytvoření podmínek pro práci
  4. Sklon psacího stolu: sklon stolu by měl být v rozmezí 8 až 10 stupňů
  5. Prostornost: tento bod je neméně důležitý, úložné prostory mohou v tomto případě sloužit pro veškeré materiály, které žák (dítě) při svém studiu potřebuje
  6. Design: na trhu naleznete širokou škálu nabízených psacích stolů, které nejen lahodí oku, ale také splňují podmínky v oblasti kvality a funkčnosti

Představení těchto základních zásad pro výběr zajisté usnadní náročný výběr kvalitního psacího stolu do dětského pokoje.

Město pro děti