Nošení dětí je stále oblíbenější trend. V čem všem můžete dítko nosit?

7.11.2017

Trendem současné doby je nošení dětí. A tím nemáme na mysli nošení v náručí nebo na rukou. Dnes se děti nosí s pomocí nejrůznějších nosících pomůcek, které si získávají stále více příznivců. My se dnes společně podíváme na vhodné pomůcky, v nich můžete svá dítka nosit.

·        Šátek

Asi nejoblíbenější metodou nošení dětí je nošení v šátku. Ty se dělí na šátky pevné a šátky elastické.

Elastické šátky se pro své vlastnosti hodí především pro úplně nejmenší dítka. Elastické šátky se dají skvěle dotáhnout a hodí se i pro začátečníky, kteří s nošením teprve začínají a nemají mnoho zkušeností. Nevýhodou elastických šátků je jejich kratší životnost a skutečnost, že vydrží max do 6kg váhy dítěte.

Pevné šátky se dělí podle gramáže, rozlišují se podle délky a jsou rozdíly, i co se týče příměsi. Na trhu jich seženete nespočet. Velice oblíbené jsou čistě bavlněné šátky, šátky s příměsí konopí, lnu, hedvábí, vlny nebo bambusu. A je jich samozřejmě daleko více.

·        Šátková nosítka

Další alternativou jsou šátková nosítka. Ta se dělí na rostoucí a nerostoucí.

Nerostoucí nosítka jsou určená pouze na určitý časový úsek, který se samozřejmě liší kus od kusu. Některá nosítka jsou třeba jen na tři měsíce, jiná na půl roku, další na rok atd. Rostoucí nosítka jsou pravý opak, ta se dají nastavit podle potřeb dítěte a vydrží tak daleko déle. Jako šátkové nosítko můžeme zmínit třeba Fly tai nebo Mei tai.

·        Ring sling

Ring sling na první pohled vypadá jako klasický šátek, liší se úvazem. Nedílnou součástí těchto šátků, jak už napovídá jejich název, jsou kroužky – zpravidla bývají dva. Ring sling šátky se nosí nejčastěji na boku, ale lze je uvázat i na břiše nebo na zádech. Výhodou ring sling šátcích je skutečnost, že si je můžete nechat předvázané a pak je jen přehodit přes sebe, což šetří spoustu času.

Město pro děti