Výroba vánočních dekorací

9.12.2017

Také už se nemůžete dočkat Vánoc? Doléhá na vás i na vaše děti sváteční atmosféra? Jsou vaše děti netrpělivé z čekání na Ježíška? K Vánocům neodmyslitelně patří i vánoční dekorace, které v prosinci a mnohdy i před nimi zdobí naše domovy. Co kdybyste společně s dětmi nějaké vánoční dekorace vyrobili a zkrátili si tak to nekonečné čekání na Štědrý den?

Vánoční skřítci na zahradu

Jak by se vám líbilo, kdyby se k vám na zahradu na Vánoce nastěhovali vánoční skřítci? Poproste tatínka o pár špalíčků dřeva – jak budou vysoké, silné nebo tenké záleží na vás. Důležité je, aby horní strana špalíčku byla seříznutá šikmo a dal se na ní nakreslit obličej. Pak už se fantazii meze nekladou, skřítkům můžete vytvořit jakékoli obličeje, můžete jim vyrobit čepičky nebo kolem krku uvázat šálu, aby jim nebyla zima.

 

 

Kreslení na baňky

Skleněné banky jsou nedílnou součástí Vánoc již po mnoho let. Proč mít na stromečku jen kupované baňky, které nejsou osobní? Máte-li doma starší baňky – můžete samozřejmě koupit i nové – dovolte dětem, aby je pomalovaly. A to tak, že jim jednu ruku natřete bílou temperovou barvou a poté jim řeknete, ať baňku v ruce sevřou. A na vzniklé otisky prstů pak namalují sněhuláky.

 

Mini vánoční stromečky

Máte možnost nasbírat košaté šišky? Pokud ano, pak je využijte k výrobě další dekorace! Šišky namalujte na zeleno, konečky jim potřete bílou barvou, která bude připomínat sníh. Na korunu špičky můžete nalepit hvězdičku nebo cokoli jiného a stromeček všelijak ozdobit. Aby stromečky stály, můžete je pomocí špendlíku zapíchnout do korku, nebo je pomocí lepidla připevnit do mini květináčků.

Stromečky na stromeček

Zní to zvláštně viďte? Společně s dětmi si můžete vyrobit ozdoby ve tvaru stromečku a tak pak s pomocí očka připevnit nejen na stromeček, ale i kamkoli jinam. Budete potřebovat drobné větvičky, které pomocí lepidla přilepíte k sobě a vytvoříte tvar stromečku. Ke špičce přilepíte očko, za které pak budete moci ozdobu kamkoli připevnit. S pomocí ozdob dle vlastní fantazie můžete stromeček ozdobit.

 

 

 

Město pro děti