Jak vybrat botičky pro batole

13.11.2016

Možná si říkáte, že pokud boty dobře sedí a nikde netlačí, pak jsou to ty správné. Bohužel ne vždy je tomu skutečně tak a zvláště při výběru botiček pro naše nejmenší bychom si měli dát opravdu záležet. Mnohdy totiž maminky – byť nechtěně a nevědomky – pořídí svému dítku botky, které jsou nevhodné a způsobí mu tak trvalé poškození nožičky či jiné zdravotní problémy. Jestliže se chystáte koupit svému drobečkovi nové botičky, přečtěte si dnešní článek. Zaměřili jsme se v něm na několik užitečných rad, které vám s tímto úkolem určitě pomohou!

Čím se řídit při výběru dětských botiček?

Věřte nebo ne, ale špatně zvolené obuvi si nemusíte všimnout okamžitě. Děti mají nižší citlivost bolesti nežli dospělí a na nožičkách obzvlášť, proto jim nevadí ani malé botky, které je tlačí a nenabízí jim dostatek prostoru. Vzhledem k chrupavčitým kostem v noze dítka vzniká jejich deformace velmi rychle a ve většině případů bývá i trvalá. Teď si již pojďme říci, co sledovat při výběru dětských bot.

·         kousek větší nevadí

Hodně maminek se drží představy, že botičky musí dítku padnout jako ulité – tedy těsně doléhat na palec i patu. Chyba. U dětských botiček by mělo být minimálně 10-15 mm volného prostoru před prstíky.

·         Nízká hmotnost předevšímboty-pro-batolata-telo

Malé děti nemají natolik vyvinuté nožičky, aby mohly nosit těžké boty. Proto při výběru botiček pro své dítě dejte přednost modelu, který bude lehký a nezatíží tak nepřipravené dětské klouby.

·         Kulatá špička je základ

Co se týče dětských botiček a jejich ideálního tvaru, mají odborníci jasno: správný je pouze kulatý tvar špiček! Narazíte-li při výběru na botičky špičaté, dejte od nich ruce pryč. Ty jsou pro malé děti nevhodné, protože v nich dětská nožička klouže a přitom naráží na stěnu, která pro jejich prstíky nenabízí dostatek prostoru.

·         Kvalita předčí kvantitu

Závěrem zmíníme jedno důležité doporučení: botičky pro dítko vybírejte pouze v značkové prodejně. Širokým obloukem se vyhněte tržnicím a jiným stejně založeným obchůdkům, kde jsou botky převážně dovezené z Číny a jejich kvalita nestojí za nic. Bota pro vaše dítě by měla být zdravotně nezávadná!

Město pro děti