Home » Tipy a novinky » Jak vybrat botičky pro batole

Jak vybrat botičky pro batole

13.11.2016

Možná si říkáte, že pokud boty dobře sedí a nikde netlačí, pak jsou to ty správné. Bohužel ne vždy je tomu skutečně tak a zvláště při výběru botiček pro naše nejmenší bychom si měli dát opravdu záležet. Mnohdy totiž maminky – byť nechtěně a nevědomky – pořídí svému dítku botky, které jsou nevhodné a způsobí mu tak trvalé poškození nožičky či jiné zdravotní problémy. Jestliže se chystáte koupit svému drobečkovi nové botičky, přečtěte si dnešní článek. Zaměřili jsme se v něm na několik užitečných rad, které vám s tímto úkolem určitě pomohou!

Čím se řídit při výběru dětských botiček?

Věřte nebo ne, ale špatně zvolené obuvi si nemusíte všimnout okamžitě. Děti mají nižší citlivost bolesti nežli dospělí a na nožičkách obzvlášť, proto jim nevadí ani malé botky, které je tlačí a nenabízí jim dostatek prostoru. Vzhledem k chrupavčitým kostem v noze dítka vzniká jejich deformace velmi rychle a ve většině případů bývá i trvalá. Teď si již pojďme říci, co sledovat při výběru dětských bot.

·         kousek větší nevadí

Hodně maminek se drží představy, že botičky musí dítku padnout jako ulité – tedy těsně doléhat na palec i patu. Chyba. U dětských botiček by mělo být minimálně 10-15 mm volného prostoru před prstíky.

·         Nízká hmotnost předevšímboty-pro-batolata-telo

Malé děti nemají natolik vyvinuté nožičky, aby mohly nosit těžké boty. Proto při výběru botiček pro své dítě dejte přednost modelu, který bude lehký a nezatíží tak nepřipravené dětské klouby.

·         Kulatá špička je základ

Co se týče dětských botiček a jejich ideálního tvaru, mají odborníci jasno: správný je pouze kulatý tvar špiček! Narazíte-li při výběru na botičky špičaté, dejte od nich ruce pryč. Ty jsou pro malé děti nevhodné, protože v nich dětská nožička klouže a přitom naráží na stěnu, která pro jejich prstíky nenabízí dostatek prostoru.

·         Kvalita předčí kvantitu

Závěrem zmíníme jedno důležité doporučení: botičky pro dítko vybírejte pouze v značkové prodejně. Širokým obloukem se vyhněte tržnicím a jiným stejně založeným obchůdkům, kde jsou botky převážně dovezené z Číny a jejich kvalita nestojí za nic. Bota pro vaše dítě by měla být zdravotně nezávadná!

Město pro děti

Marie KaView all posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *