Vybíráme správný fusak

13.12.2017

Blíží se zima a společně s ní i výrazně nižší teploty. Kdo chce i v těchto měsících chodit s miminkem na procházky – což je vlastně zdravé a lékaři v zimě kratší procházky doporučují všemi deseti – ten musí být na studené počasí připravený. Samozřejmostí by měl být fusak, bez kterého byste neměli vycházet z domu, protože právě on – a samozřejmě i vhodné oblečení – zajistí dítěti to největší pohodlí. Pojďme si tedy říci, jak fusak vybrat a čeho se při výběru držet.

·        Rostoucí fusaky jsou ideální volbou

Pokud vybíráte fusak pro novorozence, případně pro malého kojence, určitě vám doporučujeme vsadit na rostoucí fusaky. Ty jsou speciálně navržené tak, že se dají přizpůsobit potřebám dítěte. Nestane se, že by vám z fusaku dítě za měsíc vyrostlo a zároveň tak zamezíte zbytečně velkému prostoru, který by se hůře a hlavně déle zahříval, takže by plnohodnotně neplnil svou funkci.

·        Fusaky jak na zimu i na jaro

I když je teď před námi aktuálně to nejstudenější období v roce, které by vás mohlo přivést na myšlenku, že nutně potřebujete pouze zimní fusak, dovolíme si vás navést na cestičku univerzálních fusaků. O čem je řeč? Jedná se o fusaky, které můžete používat po celý rok a nejste tak nuceni pro každé období kupovat nový. Tyhle fusaky zpravidla mají hned několik vrstev, které se dají podle potřeby odepínat a připínat tak, abyste pro dítě vytvořili ideální prostředí.

·        Fusaky s praktickými vychytávkami

Na trhu dnes najdete nespočet fusaků, které se budou lišit značkou, barvou i designem. Fusaky se samozřejmě i liší vzhledem k vychytávkám a funkcím, které nabízí. Velice šikovné jsou fusaky opatřené membránou, jejímž úkolem je odrážet dítětem vytvořené teplo zpět do fusaku. Zároveň zajišťuje, že se k dítěti nedostane chlad, takové fusaky jsou odolné proti větru i vodě, ale zároveň slibují dokonalou prodyšnost, takže nehrozí, že by se v nich dítko zbytečně potilo.

 

 

Město pro děti