Věnujte svým dětem originální dárek. Převod VHS kazet na DVD je skvělá volba!

16.9.2017

Odrostly už dávno vaše děti dětským botičkám, ale pořád byste pro ně rádi nějaký pěkný a originální dárek? Dnešní článek pro vás má skvělý tip na jeden takový. Snad každý rodinný archiv skýtá nepřeberné množství nahrávek různého stáří, typu a kvality, co ale s nimi, když videopřehrávačům už dávno odzvonilo? Vyhodit je, to je pochopitelně nesmysl. Kdo by se dobrovolně vzdal krásných vzpomínek? Asi nikdo, a právě proto se dnešní článek zaměří na digitalizaci VHS kazet.

Co to je digitalizace VHS kazet?

Digitalizace VHS kazet je relativně snadný způsob, jak právě z kazet převést záznam na některé z modernějších médií. Mohou to být právě zmíněná DVD nebo lze záznam uchovat na externím disku. Jako dárek bude samozřejmě vhodnější varianta DVD, to můžete dokonce nechat u odborníků potisknout například fotografiemi vašich dětí nebo třeba vaší svatební fotografií.

Co je pro převod VHS kazet zapotřebí a jak vše probíhá?

Převod VHS kazet na vámi vybrané médium je relativně snadný proces, ke kterému potřebujete pouze původní VHS kazety, ideálně patřičně popsané a dále pak zvolené nové médium. To vám v rámci profesionálních služeb v některém studiu sami nabídnou a zde také můžete očekávat zprostředkování digitalizovaných záznamů přes internet.

Jak nenaletět?

Naše doporučení závěrem, rozhodně se nenechte zlákat nápadně nízkou cenou. Férový přístup spočívá v tomto oboru v účtování dle délky záznamu nikoliv délky samotné kazety. Cena by se měla pohybovat kolem 200,- za hodinu převedeného záznamu. Ověřte kvalitu digitalizace VHS kazet na první z nich, až po té si případně nechte převést zbytek vašeho cenného archivu. Skuteční odborníci dokáží i mírně zvýšit kvalitu původní nahrávky pomocí drobného doostření obrazu, odstranění šumu či ořezu vlnících se krajů. Často se také vyplatí informovat se o možnosti slev při větším počtu dodaných VHS kazet. Někde je poskytují již od 7 hodin záznamu, což může významně snížit vaše náklady na převod VHS kazet.

Město pro děti