Home » děti » Věnujte svým dětem originální dárek. Převod VHS kazet na DVD je skvělá volba!

Věnujte svým dětem originální dárek. Převod VHS kazet na DVD je skvělá volba!

16.9.2017

Odrostly už dávno vaše děti dětským botičkám, ale pořád byste pro ně rádi nějaký pěkný a originální dárek? Dnešní článek pro vás má skvělý tip na jeden takový. Snad každý rodinný archiv skýtá nepřeberné množství nahrávek různého stáří, typu a kvality, co ale s nimi, když videopřehrávačům už dávno odzvonilo? Vyhodit je, to je pochopitelně nesmysl. Kdo by se dobrovolně vzdal krásných vzpomínek? Asi nikdo, a právě proto se dnešní článek zaměří na digitalizaci VHS kazet.

Co to je digitalizace VHS kazet?

Digitalizace VHS kazet je relativně snadný způsob, jak právě z kazet převést záznam na některé z modernějších médií. Mohou to být právě zmíněná DVD nebo lze záznam uchovat na externím disku. Jako dárek bude samozřejmě vhodnější varianta DVD, to můžete dokonce nechat u odborníků potisknout například fotografiemi vašich dětí nebo třeba vaší svatební fotografií.

Co je pro převod VHS kazet zapotřebí a jak vše probíhá?

Převod VHS kazet na vámi vybrané médium je relativně snadný proces, ke kterému potřebujete pouze původní VHS kazety, ideálně patřičně popsané a dále pak zvolené nové médium. To vám v rámci profesionálních služeb v některém studiu sami nabídnou a zde také můžete očekávat zprostředkování digitalizovaných záznamů přes internet.

Jak nenaletět?

Naše doporučení závěrem, rozhodně se nenechte zlákat nápadně nízkou cenou. Férový přístup spočívá v tomto oboru v účtování dle délky záznamu nikoliv délky samotné kazety. Cena by se měla pohybovat kolem 200,- za hodinu převedeného záznamu. Ověřte kvalitu digitalizace VHS kazet na první z nich, až po té si případně nechte převést zbytek vašeho cenného archivu. Skuteční odborníci dokáží i mírně zvýšit kvalitu původní nahrávky pomocí drobného doostření obrazu, odstranění šumu či ořezu vlnících se krajů. Často se také vyplatí informovat se o možnosti slev při větším počtu dodaných VHS kazet. Někde je poskytují již od 7 hodin záznamu, což může významně snížit vaše náklady na převod VHS kazet.

Město pro děti
  • 6
    Shares

Marie KaView all posts