Vaničkám odzvonilo – teď se miminka koupou v kyblíku!

7.11.2016

Po mnoho let jsme se drželi tradice v podobě koupání miminek v klasické vaničce. I v porodnicích je tato metoda maminkám prezentována a maminky se zde učí, jak s miminkem ve vaničce správně zacházet. Teď je ale všechno jinak a miminka se začínají koupat v kyblíku!

Koupání miminek v kyblíku

Zdá se vám to padlé na hlavu? Pak věřte, že tato nová metoda pocházející z Nizozemska, bleskovou rychlostí obletěla svět a získala si tak přízeň mnoha maminek napříč všemi věkovými kategoriemi. Ptáte se, proč jsou kyblíky tak oblíbené? Není žádným tajemstvím, že ne každému miminku se koupání ve vaničce líbí – mnohdy je tento rituál doprovázen křikem a neutichajícím pláčem. Naopak kbelíky a pobyt v nich hodně miminek přijímá velice kladně. Poloha, ve které se v kyblíku koupou, je pro ně podobná té, ve které strávili devět měsíců v maminčině lůně, a není to pro ně takový nezvyk. Na rozdíl od vaničky, kde miminko leží, je často strnulé a bojí se neznámého prostředí.

Pro koupání jedině originální kyblík!

Originální koupací kyblíky mají svůj domov v Nizozemsku. Tam s tímto nápadem přišel zkušený tým pediatrů, jejichž cílem bylo maximálně usnadnit miminkům přechod z bezpečí maminčina těla do prostředí, které je pro ně prozatím neznámé. Kyblíky mají speciální tvar, který se dokáže dokonale přizpůsobit miminku a dodává mu pocit bezpečí – miminka tak mají stejný pocit, který měli i v době, kdy se nacházeli v bříšku. Pokud zvažujete koupání svého dítka v kyblíku, doporučujeme pořídit pro tyto účely pouze originální kousek. Jeho součástí jsou rady a doporučení, které vám pomohu zvládnout první pokusy.

Pro a proti koupacích kyblíků

Asi jako každá nová věc mají i koupací kyblíky pro miminka svá pro a proti. Jejich výhody i nevýhody byste měli znát ještě před tím, než si kyblík rozhodnete pořídit.koupani-v-kybliku-mimino

Výhody:

  • lépe se skladuje
  • voda si déle udrží teplotu
  • miminko je ponořené až po ramínka

 Nevýhody:

  • ne každému miminku kyblík vyhovuje
  • horší přístup k nožičkám
  • nelze používat tak dlouho jako vaničku

Autor: Nikol Bláhová

Město pro děti