Tvořivá dílna: co všechno se dá vyrobit s kolíčky?

20.1.2018

Zima ještě ani zdaleka není u konce a dlouhé večery jsou tak stále na denním pořádku. Máte-li děti, pak určitě často přemýšlíte, jak je zabavit. Vymýšlíte nejrůznější aktivity a hry, jenže i vaše studnice nápadů občas vyschne. Jsou-li vaše dětičky kreativní a rády něco vyrábí, pak jste na správném místě. Dnes vám ukážeme hned několik způsobů, jak kreativně a nápaditě použít obyčejné kolíčky na prádlo.

Letadélka všech barev

Máte doma malého milovníka letadel? V tom případě je hned první tip právě pro vás jako stvořený! Vezměte si několik dřevěných kolíčků, pár dřívek od nanuků, lepidlo a temperové barvy a pusťte se do tvoření. Letadélka vytvoříte snadno a záleží jen na vás, jakou budou mít podobu. Pak si je může dítko v pokojíčku připnout třeba na nástěnku nebo na závěs či záclonu.

Veselí ptáčci

Pár kolíčků, barvičky, umělá očička a peříčka – tohle vám stačí k tomu, abyste si doma otevřeli malou ptačí zoo! Stačí kolíček natřít barvou nebo klidně hned několika barvami, přilepit ptáčkovi očička a zobák, na zadeček potom barevné peříčko a rázem máte doma veselého společníka, kterého pak můžete dítěti vystavit v pokojíčku.

Na sněhuláky ještě není pozdě

Jaké dítko by nemělo rádo sněhuláky?! I když venku není zrovna sněhová nadílka, můžete si malé sněhuláčky vyrobit alespoň doma. Vystačíte si s kolíčky, bílou temperovou barvou, barevnými fixami a kouskem látky či bavlnky, ze které sněhulákům vyrobíte šály.

Kolíčková zvířátka

Z kolíčků se dají při troše fantazie vykouzlit i další zvířátka – například pejsek, sob nebo kočka. Kreativitě se meze určitě nekladou, takže dejte s dětmi hlavy dohromady a vyrobte si tolik zvířátek, kolik se jich k vám domů vejde. Bude to zábava.

Praktický pomocník

Máte-li doma malého dobrodruha, který rád objevuje něco nového a s chutí se toulá po okolí, vyrobte mu praktického pomocníka v podobě ukazatele světových stran. Taková pomůcka se může kdykoli hodit, navíc jí každý malý objevitel zaručeně ocení.

 

 

Město pro děti