Objevte léčivou sílu 8 nejoblíbenějších drahokamů

20.1.2018

Drahokamy nás okouzlují svou krásou barev i roztodivností tvarů, málokdy si však uvědomujeme, že mají i léčivé schopnosti. Vybírat si je můžete podle svého znamení zvěrokruhu či jednoduše intuitivně podle toho, který vás právě zaujme. Vybrali jsme 8 nejčastěji používaných drahokamů a ukážeme vám, jaký léčivý potenciál se v nich skrývá.

Korál a křišťál

Křišťál a korál jsou drahokamy, které se v alternativním léčitelství a ezoterice používají už několik desítek let, stále oblíbenější jsou však i ve šperkařství a bižuterii. Křišťál je známý pro své univerzální léčivé schopnosti, který vám pomůže od nejrůznějších problémů, navíc posílí účinek ostatních kamenů a minerálů. Pakliže se na vašem zlatém prstenu skví korál, jste pod ochranou před nehodami, zloději, otravou a negativními silami.

Rubín a růženín

Růženín je ztělesněním romantiky a lásky, otevírá naše srdce a napomáhá při hledání pravého partnera, ve vztahu vám pomůže odpustit a učí trpělivosti. Nádherný rubín je naopak výborným nositelem optimismu, podporuje radost ze života a odhání negativní myšlenky. S rubínem na ruce či hrdle se budete vždycky cítit dobře.

Smaragd a topaz

Hledáte v životě pravdu, motivaci a potřebujete bojovat proti depresím a vzteku? Pořiďte si šperk ozdobený topazem. Například se stříbrným přívěskem s tímto kamenem si nakloníte osud na svou stranu a pomůže vám k dosažení cílů a hojnosti. Smaragd je rodinný kámen, který díky podpoře klidu, vnímavosti a rovnováhy vnáší do mezilidských vztahů mír a klid.

Achát a akvamarín

Oba kameny jsou ideálními společníky pro meditace a pro potlačení stresu. Achát má v sobě ukrytou silnou léčivou sílu a je vhodný pro děti i dospělé. Akvamarín je symbolem odvahy a prý také dokáže léčit problémy ústní dutiny a zubů.

Tak který bude ten váš vyvolený?

 

Město pro děti