Na co se zaměřit při výběru kočárku

18.1.2018

Kočárek představuje jednu ze základních položek na seznamu věciček pro miminko. Rodiče se k nákupu kočárku nejčastěji uchylují ještě před narozením potomka, někteří však čekají až na dobu, kdy bude jejich drobeček na světě. K výběru správného kočárku se pojí spousta otazníků a mnozí rodiče si nevědí rady, který model bude pro jejich miminko ten nejlepší. Ne vždy se totiž lze spoléhat na rovnici: čím dražší kočárek, tím lepší volba.

 

Pár tipů pro výběr kočárku

Možná i vy právě teď kočárek pro svoje miminko vybíráte. Chcete pro něho jen to nejlepší, ale nedokážete se orientovat ve více než široké paletě současných modelů. Nepropadejte panice a přečtěte si naše tipy, které vám určitě s výběrem pomohou.

1.      Hmotnost

První věc, na kterou se doporučujeme zaměřit, je hmotnost kočárku. Maminky by si měly vyzkoušet, zda vůbec dokážu s kočárkem v případě tatínkovy nepřítomnosti samy manipulovat a podle váhy si představit, co je při přenášení kočáru čeká. Není pravidlem, že čím těžší kočárek, tím je bytelnější a odolnější.

2.      Skladnost

Další důležitý faktor je skladnost – především pak v případě, kdy budete chtít kočárek převážet s sebou autem, a bude potřeba, aby se snadno vešel do kufru. Jak se kočárek skládá, by vám měli ukázat v každé prodejně. Rozhodující může být i složitost při skládání, některé modely, rozložíte na dvě části, jiné jsou příslibem daleko náročnější montáže.

3.      Rozměry

Teď máme na mysli především šířku kočárku, která se u jednotlivých modelů mnohdy výrazně liší. Dejte si pozor, abyste si nerozvážně nekoupili zbytečně široký kočárek, se kterým se pak třeba nevejdete do výtahu – pokud bydlíte v panelovém domě, mohl by to být obrovský problém.

4.      Podvozek

Zaměřit byste se určitě měli i na podvozek, který je v současné době dvojího typu: tříkolový a čtyřkolový. Podvozky se dále ještě liší tím, jestli mají kolečka jednoduchá nebo zdvojená. Zatímco někdo má radši stabilně ukotvená kola, jiný dá přednost možnosti nastavit si aretaci volných koleček, které jsou pro něho příslibem jednodušší manipulace.

5.      Výbava

Na co určitě nezapomínejte, je výbava ke kočárku. Tu doporučujeme pořídit najednou. Samozřejmostí je pláštěnka, chybět by vám neměly speciální vaky na kolečka, které ocení především ti, kteří budou muset skladovat kočárek v bytě. Dále zmíníme nánožník, držák na pití, v případě používání kočárku v zimě pak speciální vaky na ruce, které se upevňují na madlo.

 

 

Město pro děti