Tvořivá dílna: barevné korále z těstovin

2.1.2017

Rádi s dětmi různě tvoříte a vyrábíte zajímavé věci? Umí se vaše dítka nadchnout pro jakoukoli kreativní činnost? Dokáže je vytváření čehokoli zabavit i na dlouhé hodiny? Tak pro vás máme skvělý tip! Vytvořte společně s dětmi barevné těstoviny, se kterými poté můžete dělat hotová kouzla – těstoviny se dají navlékat jako korále, lepit na rámečky pro rodinnou fotku nebo třeba na sklenici od zavařovaček která rázem získá úplně novou podobu.

Jaké pomůcky budete potřebovat pro výrobu barevných těstovin

Výroba domácích těstovin je nenáročná nejen na pomůcky, ale i na finance a čas. Navíc do výroby můžete zapojit i děti, z čehož se rázem stane zajímavé kreativní odpoledne, které strávíte společně. Pro výrobu obarvených těstovin jsou zapotřebí následující pomůcky:

  • různé druhy a tvary těstovin
  • potravinářské barvy
  • uzavíratelné sáčky
  • kapka vody
  • papírové utěrky

Postup výroby

Připravte si uzavíratelný sáček a kápněte do něho malé množství vody – stačí opravdu jen kapička. Do pytlíku nakapejte vámi zvolené potravinářské barvivo a následně vložte rozumné množství těstovin. Pytlík uzavřete a začněte s ním třepat. Barvivo se tak dostane do celého jeho objemu. Těstoviny v pytlíku můžete i různě mačkat nebo válet, aby se do nich barva dobře vpila. Jakmile budou všechny těstoviny obarvené, nechte je v pytlíku asi 2 minuty odpočinout. Poté je vysypte ze sáčku na papírovou utěrku a nechte ležet – těstoviny mezitím uschnou.

 

Město pro děti