Jak si vyrobit těhotenské džíny

28.5.2017

Ačkoli nejsou povinností, mohou maminkám výrazně ulehčit život. Jsou pohodlné, berou ohled na rostoucí bříško a dokážou zakulacující se postavě zalichotit. O čem je řeč? Dnes si na paškál vezmeme těhotenské džíny. Jejich pořízení není zrovna nejlevnější. Pokud se rozhodnete vsadit na kvalitní model, pak počítejte s tím, že si připlatíte. Jenže co když se vám za ně nechce utrácet?

Ušijte si je!

Nezáleží na tom, zda je vám utracených peněz jednoduše líto nebo si zkrátka nemůžete dovolit za nákup nových džínů vyhazovat peníze. Pokud se umíte ohánět s jehlou a nití a ani práce s šicím strojem vám není úplně cizí, pak si těhotenské džíny můžete ušít. Ve finále to není až taková věda, jak se může zdát, když stojíte na startovní čáře!

Chcete si ušít džíny pro těhulky? Tohle budete potřebovat!

  1. pružné tričko nebo tílko
  2. bederní džíny nejlépe o velkost větší
  3. prádlovou gumu

Jak si kalhoty ušít

A teď se již dostáváme k samotnému jádru pudla – tedy k ušití těhotenských džínů. Budete-li se držet našeho návodu, zvládnete to hravě.

  • Nejdříve je potřeba rozpárat horní šev kalhot a to po celé jejich délce – obvodu. Kvůli zahnutí okrajů postupně snižujte pásek. Na přední straně by vám v ideálním případě měly zbýt maximálně 2 cm.
  • Zipu se i džínů můžete zbavit, nebudete ho totiž potřebovat. Odpárejte ho a místo po něm sešijte.
  • Vezměte si tričko nebo tílko a ustřihněte z něho pásek o šířce 25 cm v přední části, 15 cm na obou bocích a 10 cm vzadu. To bohatě postačí k tomu, aby džíny pohodlně obepnuly vaše rostoucí bříško.
  • Teď už jste skoro na konci. Vaším posledním úkolem je lem trička všít do rozpáraného pásku kalhot. Všijte do něho alespoň 2 cm to by mělo stačit.
Město pro děti