S dětmi na cestách – jak přežít jízdu ve zdraví?

28.5.2018

Pomalu, ale jistě se blíží léto a spolu s ním i doba prázdnin a dovolených. Mnozí z nás vyjedou načerpat novou energii někam k moři. Většinou se do zahraničí vydáváme po vlastní ose – obzvlášť, když s sebou bereme malé děti, s nimiž je cestování autobusem obzvlášť náročné. Jak ale aktivní ratolesti v autě zabavit, aby jim jízda rychle utekla a jejich rodiče zase nepřišli o rozum kvůli neustále se opakující otázce: „Kdy už tam budeme?“

Zajistěte jim zábavu

Doby, kdy jedinou zábavou v autě bylo počítání projíždějících vozidel nebo slovní fotbal, jsou už dávno pryč. Dneska se bez techniky neobejdeme nejen doma, ale ani na cestách. Rádio se stalo naprosto nepostradatelným společníkem při ukrajování silničních kilometrů. Společně si můžete zazpívat oblíbenou písničku, stačí jen otočit hlasitost na maximum a pěvecká soutěž může začít. Některá autorádia disponují také dalšími funkcemi – velice vítanou, v případě cestování s dětmi, je například možnost propojení s inteligentním externím displejem, který umístíte na opěradla sedadel pro možnost sledování  DVD na zadních sedadlech.

Dohlédněte, ať netrpí hlady ani žízní

Během cestování je potřeba také jíst a pít, nepodceňte proto ani přípravu svačinky. Přibalte do zavazadel něco zdravého a přitom dobrého pěkně v pohodlí domova, ať neskončíte u fast foodu nebo u bagety z čerpací stanice. Po tučných jídlech by vašim potomkům mohlo být těžko a potrápit by je mohla i nepříjemná nevolnost. Zapomenout byste měli rovněž na sladkosti, po nich totiž vaše děti rychle dostanou hlad. Daleko vhodnější je ovoce, které doplní tělu tekutiny, uspokojí mlsný jazýček a dodá potřebné vitaminy. Pochutnat si mohou nejen na čerstvých plodech, ale i na těch sušených, které obsahují výživné látky a vlákninu. Před těmi kupovanými ale dejte přednost domácím kouskům, které si připravíte doma za pomocí sušičky na ovoce. Budete tak mít jistotu, že neobsahují žádné konzervanty ani nejsou plné nezdravého cukru. Uvidíte, jak si na nich vaše děti pošmáknou!

 

Město pro děti