Raz, dva, tři a gelový nehet je hotov

27.3.2018

Každý člověk jistě rád zjistí, jak přesně se vyrábějí gelové nehty. Jedná se o postup, kdy se musí dodržet krok po kroku, aby vše dopadlo na jedničku. Modeláž nehtů je určité specifické umění, takže nikdy není pozdě začít. Vyzkoušejte si vše, co byste rádi na svých rukách měli, a to samozřejmě včetně gel laku na nehty. V první fázi se musí nehet nejprve připravit, aby byl čistý a neměl na sobě žádné nečistoty, které by mohli konečný výsledek zkazit. Nehet se dá očistit pomocí papírového polštářku a čističe, nehet se tak zbaví mastnoty. Polštářek už dále nepoužíváme, ihned vyhodíme, aby pak zdobení nehtů nebylo zbytečné. Dále vyndáme ze svého kosmetického kufříku kopýtko, anebo i dřevěné dřívko, kterým odsuneme tenkou kůžičku z každého nehtu. Toto dále pokračuje jemným zbroušením nehtu pilníkem. Nehet by po zbroušení měl vypadat, jako když je posypaný bílým práškem.

Další fází je polepování nehtu

Na nehet postupně přikládáme jednotlivé velikosti tipu, a na základě toho vybereme ten správně veliký. Okraje nehtu musí dokonale padnout na okraje tipu, aby vše vypadalo ve výsledku přirozeně a až se nanese lak na nehty, tak aby vše přilnulo a sedlo. Zdobení na nehty se vybírá až v další fázi. Nyní naneseme lepidlo na tip a vše lehce přitiskneme. Pokud se lepidlo přeci jen dostane přes okraje nehtu, tak je lehce otřeme.

Další fáze tvorby nehtu

Jakmile máme za sebou přípravu a očištění nehtu, dále lepení tipu na nehet, tak můžeme přejít k fázi přípravy nehtů před modeláží. Nehet ještě pro jistotu otřeme štětcem, tam, kde není nanesený tip, naneseme primer a necháme vše 30 vteřin utvrdit v uv lampě, kdy předpokládáme, že uv lampa na nehty je součástí každého kosmetického salonu. Dále následuje nanesení francouzské manikúru, samotná modeláž nehtu a závěr.

Město pro děti