První vybavení do dětského pokoje: co potřebujete pro novorozeně do jeho pokojíčku

28.3.2021

Stát se rodičem je něco velmi zvláštního. Je to začátek vzrušujícího času plného intenzivních emocí a divokých okamžiků. První úsměv. První zub. První vratké kroky.

Nábytek a doplňky v dětském pokoji jsou součástí těchto jedinečných okamžiků. Správné vybavení dítěte je důležité, abyste mohli bez obav začít svůj život s dítětem. Po určité době, kdy si na to zvyknete, budete vědět, které předměty také potřebujete, a poté můžete dětský pokoj konkrétně doplnit a dále vybavit.

Po porodu je vhodné mít připravenou kolébku, kočárek nebo přistýlku. První měsíce se v tom dítě cítí velmi dobře. Praktické je také tyto postele v noci umístit vedle postele rodičů poblíž matky. Kolem šestého měsíce roku je kolébka nebo kočárek příliš malý a některé děti již začínají samostatně sedět.

Od tohoto okamžiku má smysl dát malého do postýlky. To je pak buď v ložnici rodičů, nebo již v dětském pokoji. Pokud lze postýlku přestavět, může dokonce růst s dítětem. Má smysl mít dětské postýlky, u nichž je plocha pro ležení výškově nastavitelná. Některé modely dokonce nabízejí možnost mezery a / nebo sady pro přestavbu na juniorskou postel. Jakmile je dítě dostatečně nezávislé, může samo opustit postel. K dispozici jsou také dětské postýlky, které lze přeměnit na malou pohodlnou pohovku.

Matrace

Ujistěte se, že máte kvalitní matraci. Pro zdravé spaní je důležité dobré větrání. Praktický je obal, který lze prát na 60 ° C. Doporučuji dětskou matraci s integrovanou vzduchem propustnou ochranou proti vlhkosti, pak není nutná žádná další ochrana proti vlhkosti. Bezpečnostní hrany chrání dítě před zachycením nohou, když je v postýlce. Optimální pohodlí zajišťuje strana dítěte a batolete přizpůsobená hmotnosti dítěte. Kvalitní matrace pro miminka můžete zakoupit například pokud využijete XXXLutz slevový kód nebo Mobelix slevový kupon.

Přebalovací pult

Přebalovací pult, které lze použít jako komodu po věku plenek, jsou pro počáteční dětské vybavení mimořádně praktické. Výměnný nástavec lze z těchto modelů snadno sejmout. Velké přebalovací pulty mají tu výhodu, že se malý může volně pohybovat a rodiče mají dostatek prostoru, aby se o ně mohli starat. Dávejte pozor na zaoblené rohy a dostatek úložného prostoru pro plenky, krémy, ručníky a oblečení. Systém tlumeného zavírání zajišťuje, že zásuvky lze zavřít pohodlně a především bezhlučně.

Skříň

Dětské oblečení lze na začátku uložit do přebalovacího pultu. Rychle si však všimnete, že vaše dítě bude mít postupně více oblečení. Pokud máte ve školce dostatek místa, doporučuji od začátku šatní skříň. Možná byste rádi hned vybrali třídveřovou skříň. To je optimální z hlediska velikosti a lze jej později použít i pro sourozence. Pokud stále ještě nemáte zakoupené oblečení pro vaše miminko, zkuste využít Zalando Lounge slevy a pořiďte krásné dětské oblečení za výhodné ceny

Světlo

Stínidlo je v dětském pokoji klasikou. Alternativně existují skvělá designová světla, jako je pružinová lampa na obrázku výše. Vyvolává jedinečnou atmosféru ve školce. Velmi užitečné jsou také stmívatelné noční světla, které vytvářejí příjemnou atmosféru. Noční světlo není vhodné pouze pro počáteční vybavení dítěte. Lze jej použít i pro starší děti, protože se často bojí tmy.

Přebalovací pult

Město pro děti