Jak zabavit děti v době koronaviru?

10.3.2021

V době koronaviru děti nemohou chodit do školy ani na své oblíbené kroužky. Rodiče pro své ratolesti musejí vymýšlet různé aktivity, aby neseděly jen u počítačů. Nejlepší ze všeho je pobyt na čerstvém vzduchu a dostatek pohybu. Zabavte děti aktivitami v přírodě i doma – víme, co vaše děti bude bavit!

Rybaření pro malé i velké rybáře

         Vyrazte s dětmi na ryby ve slunném počasí. Nezáleží na tom, jestli jste někdy rybařili nebo ne. Vyřiďte si rybářský lístek a pořiďte rybářské vybavení pro sebe i svá neposedná dítka. Probuďte v dětech rybářskou vášeň a oblečte se společně do teplého oblečení a rybářských triček či mikin s potiskem. Vybírat můžete z desítek motivů a ukázat tak světu, že jste rybáři tělem a duší! Návnadu udělejte poživatelnou i pro děti. Rády ochutnají i to, co by vás nenapadlo. Zaujměte pozornost dětí živou nástrahou, například červy nebo žížalami. Přibalte s sebou svačinu, náhradní oblečení a menším dětem i nějakou knihu, omalovánky a kvízy.

Fotbal – to je hra!

         Každé dítě potřebuje vybít přebytečnou energii. Pokud nechcete, aby vám doma skákala dítka po hlavě, zahrajte si s nimi fotbal. Není to jen klučičí sport: i dívky se při něm vyřádí. Až vaše děti přestane fotbal bavit, zkuste pro změnu pakobal. Pravidla jsou stejná jako u fotbalu, ale po každém dotyku míče se hráč musí dotknout tyče vlastní branky a teprve poté se může vrátit do hry a dotknout se míče. Každý dotyk míče se počítá. Vezměte si na sebe jako správní protivníci fotbalová trička a ukažte, že jste nepřemožitelný brankář, nekompromisní útočník nebo nejlepší obránce. Do fotbalových triček se může obléct celá rodina!

Skateboarding pro větší děti

         Věděli jste, že se prodávají malé dřevěné skateboardy pro začínající skejťáky? Na rozdíl od klasického skateboardu je dětský skateboard lehčí a menší, ale i tyto skateboardy mají odolný podvozek a kolečka. Novinkou je odlehčený pennyboard, který je levný a neuvěřitelně skladný. Nezapomeňte dítěti nasadit helmu a chrániče a vybavte ho kvalitním tričkem. Slušet mu bude skate tričko s originálním potiskem skatu a z bavlněného či funkčního materiálu. S prknem si dítě užije spoustu zábavy a adrenalinu a na chvíli zapomene na virtuální svět.

Město pro děti