Playstation nebo Xbox: která konzole je lepší?

31.3.2018

Herní konzole v současné době ovládají svět. Podléhají jim nejen děti, ale velmi často i dospělí. Vlastně se není čemu divit, díky jejich vyspělosti a především propracovaným hrám, které mají nápad i logiku, dokážou hráče zabavit i na dlouhé hodiny. Uvažujete-li nad pořízením herní konzole, pak určitě váháte mezi dvěma nejčastějšími typy: playstationem a Xboxem. V dnešním článku se společně podíváme na to, která konzole je lepší a pro kterou byste se měli rozhodnout.

Pojďme si udělat srovnání!

Playstation nebo Xbox? Ještě stále nemáte jasno? Až si přečtete dnešní článek, ve kterém si uděláme takové malé srovnání těchto dvou herních konzolí, pak už jasno mít budete. Tak jdeme na to!

Vzhled

Myslete si, co chcete, ale i u konzole je důležitý její design, což nám jistě potvrdí každý milovník her. Právě design je úplně první věc, kterou uvidíte – ještě před tím, než se začtete do specifikací a popisu jednotlivé konzole. Dobře a která konzole tedy vypadá lépe? Provedení Xboxu je velice pěkné, ovšem na design playstationu nemá, ten je daleko modernější a líbivější na pohled.

Takže za nás vede playstation.

Hardware

Teď se podívejme na vybavení jednotlivých konzolí, tedy na to, co se ukrývá uvnitř kouzelných krabiček. Ačkoli je pravda, že obě konzole už dokážou referovat a poradí si s 4K a HDR, má Xbox v dalších specifikacích oproti playstationu jasný náskok. Dovolte nám níže malou tabulku.

  Xbox One X Playstation 4 Pro
CPU Osmijádrový procesor x86 @2,3 GHz Osmijádrový procesor Jaguar @2,1 GHz
GPU 40 výpočetních jednotek @1172 MHz 36 výpočetních jednotek @911 MHz
Výkon 6 teraFLOPS 4,2 teraFLOPS
Disk 1 TB 2,5″ 1 TB 2,5″
Mechanika 4K UHD Blu-ray Blu-ray
Paměť 12 GB GDDR5 8 GB GDDR5
Propustnost paměti 326 GB/s 218 GB/s

U nás vítězí Xbox.

 

Kamera

Nedílnou součástí konzolí jsou kamery určené k pohybovým hrám. Ty jsou v současné době velice oblíbené. Která kamera si ale vede lépe? Nutno dodat, že oproti předchozím verzím jsou obě kamery vychytanější v praktičtější šířce záběru, což vám umožňuje naplno hrát i v menší místnosti. Nový kinect u Xboxu slibuje daleko více nabídek a vychytávek, nežli kamera u playstationů.

Vítězí Xbox.

 

Město pro děti