Olivový olej s hráškovým krémem, to je krásně zelená kompozice

7.1.2021

Hráškově zelená bývala uniforma lecjakých vojáků. Je pravda, že od olivově zelené se na první pohled tolik neliší. A co když je dáme dohromady, abychom docílili gastronomického úspěchu? Zaměřujeme se na mlsné jazýčky, protože hrášek – světe, div se – umí být opravdu pochutinou nad jiné, stačí mu jen dát výraznější tvář. Povede se nám to díky olivovému oleji, se kterým utvoří hrášek pevné přátelství na vašem talíři. Ochutnáte také? Jen do toho, stačí malá lžička a této nádheře určitě hned propadnete…

S tekutými olivami jde v domácnosti všechno

Kdo by dal dopustit na olivový olej, že? Extrakt plný zdraví, jenž pochází přímo z lůna přírody. A tím je vlastně na úvod řečeno vše, navíc s žádnou jinou surovinou nelze připravit v jeden den vynikající zeleninový salát, porci grilovaného lososa a domácí vanilkovou zmrzlinu. Až tak široký je repertoár oleje, na nějž se spoléhají i šéfkuchaři celého světa. Tak proč byste jej nemohli do své kuchyně zařadit také? A rovnou na čestné místo, protože druhou příčku si bezesporu nezaslouží. Představme si nyní recept na letní pochoutku, v níž hlavní roli hraje hrášek! A jistě, je to polévka.

Hráškový krém potěší mlsaly, ale i ty, kteří dávají přednost lehkým jídlům, co chutnají středomořským vánkem. Kombinace hrášku a slaniny je už léty prověřená, nemusíme se jí proto bát použít ani před gurmány. A co dál? Střední brambora, česnek, petržel a zeleninový vývar, toť už skoro vše. Není ale radno zapomínat na smetanu a trochu droždí, neboť k dokonalosti je ještě zapotřebí pár dalších krůčků.

Trošku inspirace pro chvíle letní pohody

Líný srpnový den a nikomu se doma nechce nic vařit? Žádný problém, jsou tu naše originální recepty, které budete mít už za pár minut – i kdybyste nebyli kdovíjaký kuchařský talent. Stačí se mrknout na Olivum.cz, kde koupíte i vynikající prémiové olivové oleje. Možná najdete i trochu inspirace pro všední dny, protože když je na talíři nuda, trpí tím i zažívání. Naopak trochu více barev a nápaditosti, stolování bude rázem o mnoho větší zábava!

Město pro děti