Maminky, při nošení miminka v šátku se nemusíte potit, když se obléknete do merina

1.4.2020

Nošení v šátku nebo ergonomickém nosítku přináší krásné chvíle blízkosti s miminkem. Proto si je také oblíbilo tolik maminek. Někomu ale může radost kalit skutečnost, že se v šátku zahřívá a potí. Jak z toho ven? Merino oblečením!

Funkční oblečení pro děti patří k nošení už nějakou dobu a možná sami nějaké máte. Co takhle rozšířit svou výbavu také o funkční oblečení pro vás?

Kromě praktické stránky, jako jsou volné ruce a snadný přístup kamkoliv, je plusem nošení také blízký kontakt rodiče s děťátkem. Poloha břicho na břicho vyplavuje hormon dobré nálady endorfin a hormon lásky oxytocin.

Znamená ale přímý kontakt velkých tělesných ploch, a tak se vzájemně zahříváte. Dospělák má navíc k tomu pohyb při chůzi, proto se může stát, že po odložení dítěte bude vaše tričko na ždímání.

Dětské merino pro potomka, dospělácké pro mámu

Pokud s tím bojujete i vy, pořiďte si funkční výbavu. Merino oblečení pro děti dokáže zázraky. Proto je mezi maminkami rozšířené do šátku i do kočárku. Mnohé ale zapomínají samy na sebe. Změňte to, když svým potem smáčíte dítě, moc mu nepomůžete. A nošení je lepší, když se máma cítí komfortně.

Merino výbava pro dospělé může být skromná.

  • Na léto se bude hodit merino tílko s příměsí hedvábí.
  • Na zimu využijete triko s dlouhým rukávem ze 100% merina.
  • Na zahřátí se pak hodí propínací merino svetřík.
  •  

Věděli jste, že někteří výrobci šijí i merino trika na kojení? Seženete je na e-shopech s mateřským vybavením. 

Doplňky pro prima nošení

Pokud jste si merino oblíbily, nemusíte se spokojit jen s trikem. Na zimu se bude hodit nákrčník chránící krk i odhalený dekolt. Nohy zahřejí merino ponožky. A na lýtka můžete použít návleky. 

TIP: Návleky jsou chytrým kouskem oblečení. Pořiďte je sobě i dítěti. Dají se dát nejen na nohy, ale i na ruce. Můžete tak regulovat vrstvy oblečení při proměnlivém počasí, aniž byste musela opakovaně sundávat a nandávat dítě!

Super vychytávkou je také merino chránič na dekolt. Je to obdélník látky, který upevníte na nosítko a rozložíte na hruď. Miminko si může položit hlavičku, aniž byste se navzájem ještě víc zahřívali.

Město pro děti