Kroužek pěvecký sbor

18.5.2017

Stále si lámete hlavu nad tím, do jakého volnočasového kroužku své dítko přihlásit? Chcete chytře využít jeho volný čas, ale zároveň mu na bedra nechcete nakládat příliš velké břemeno. Kroužků a aktivit určených pro volný čas je v současné době hodně, rozhodně tak je z čeho vybírat. A je to vlastně dobře. Rodiče tak mohou v dítěti rozvíjet um i zájem o konkrétní dovednost.

Přihlaste dítko do sboru

Jedním z nejoblíbenějších kroužků je pěvecký sbor. Aby tam dítko mohlo docházet, nemusí disponovat výbornými sportovními výsledky. Dokonce ani nemusí mít vysoké IQ, stačí jen mít cit pro zpěv a špetka hudebního sluchu taky není na škodu. Možná jste ve svých dětských letech do sboru chodili i vy a živě si vzpomínáte na veškeré výhody, které do vašeho života tenhle kroužek přinesl.

Co se dítě naučí ve sboru?

V pěveckém sboru jde především o rozvinutí hudebního sluchu. Ten je pro zpěv nejdůležitější, a proto je na něho kladen opravdu velký důraz. Mimo jiné se zde děti naučí správné výslovnosti a bude podpořen jejich smysl pro rytmus. Probírá se zde i intonace, která je rovněž důležitá a pro zpěv nezbytná.

Zpěv mnoha žánrů

Hodně lidí si se sborem mylně pojí pouze nudné písničky. Není ale pravdou, že by zde děti zpívaly pouze lidovky. Ano, i lidové písně jsou součástí sborových zpěvníků, ale zpívají se zde i jiné žánry. Dítka se tak nevyhnou ani populárním písním, zpívá se i s doprovodem klavíru, kytary a samozřejmě i jiných hudebních nástrojů.

Zpěv a hra na hudební nástroj

Oživení do tohoto kroužku, který rozhodně není pouze o zpěvu, je hra na drobné hudební nástroje. Během zpěvu se tak děti učí sloučit zpívání se hrou na menší hudební nástroje. I tím dochází k jejich vývoji.

Město pro děti