Kreativní dílna: Puzzle z dřívek od nanuků

22.8.2017

Jak zabavit děti, když nám počasí nepřeje a není možné s nimi vyrazit ven – třeba na hřiště nebo pískoviště? Jakou zábavu našim ratolestem připravit, když jsou nemocné a je potřeba, aby zůstaly ležet v posteli? Jistě nám dáte za pravdu, že rodičům často dojdou nápady, studnice inspirace vyschne a problém je na světě. Protivné děti, které nemají, do čeho by píchly, jsou rozmrzelé, nevrlé a jednoduše se nudí – to je noční můra nejednoho rodiče.

Máte rádi puzzle?

Puzzle je velice oblíbená aktivita, která si dokáže podmanit jak malé, tak i velké. Dítka baví od útlého věku a právě toho mohou rodiče využít. O to zábavnější tato činnost bude, pokud si vyrobíte vlastní puzzle! Nebude vás to stát majlant a jeho výroba vám nezabere celé odpoledne. Máme pro vás tip na výrobu puzzle z dřívek od nanuků. Zkusíte to s námi?

Co budete potřebovat

  • libovolné množství dřívek od nanuků
  • fixy, lihovku, temperové barvy
  • obrázky
  • lepidlo, oboustrannou izolepu, klasickou lepicí pásku
  • chuť tvořit
  • fantazii
  • ostrý nožík

Jak si puzzle z dřívek od nanuků vyrobit?

Teď se již dostáváme k té příjemnější části: tedy k výrobě puzzle, se kterým si budete chtít hrát i vy! Na začátku vedle sebe poskládejte jednotlivá dřívka. Velikost puzzle (tedy počet dřívek) přizpůsobte velikosti připraveného obrázku, pokud budete motiv malovat sami, záleží na vás, jak velké puzzle zvládnete vytvořit.

V případě, že budete obrázek kreslit (ať už fixami, temperovými barvami nebo čímkoli jiným) pomocí klasické lepicí pásky dřívka slepte k sobě. Poté na druhou stranu namalujte vámi vybraný obrázek.

Jestliže si práci usnadníte a použijete již hotový obrázek, na kterém může být cokoli, stačí jej pomocí oboustranné lepicí pásky přilepit ke dřívkům. A co dál? Pak už jen stačí vzít do ruky ostrý nožík a jednotlivá dřívka od nanuků od sebe odříznout. Zábava může začít!

Město pro děti