Kam za zábavou a poznáním

7.6.2018

Je to už zažitá tradice, hlavně pro občany Prahy 7, že studenti VOŠCR (Vyšší odborné školy cestovního ruchu), která sídlí v Holešovicích, pravidelně připravují různé akce a výlety pro veřejnost.

Žáci této školy, během celé doby studia, rozvíjejí své znalosti, které se teoreticky naučili ve školních lavicích, díky tomu, že pořádají akce pro občany Prahy. Zúčastnit se může každý a pro obyvatele Prahy 7, jsou tyto výlety dokonce zdarma.
Ředitel Libor Bastl, ani profesoři, se nebojí svěřit zájezd zcela do rukou studentů, i když jim jsou samozřejmě nápomocní radou, kdykoli to potřebují. Studenti každou akci plánují dlouho dopředu, aby vše bylo skvěle dotažené do konce. Od samotné myšlenky, přes propagaci a pak následnou realizaci, je vše na nich.
Díky tomu se studenti zdokonalují, dokáží být zcela samostatní a zpětné vazby od lidí, kteří se rozhodli jet na výlet, nebo navštívili nějakou akci, svědčí o tom, že čas, investovaný do přípravy se vyplácí.
Ani v červnu tomu nebude jinak a škola opět nabízí různé možnosti, jak můžete strávit volný čas. Mezi naplánovanými výlety je například zájezd na mlýn Střehom, který se uskuteční 14. června, kde budete mít možnost vidět v mlýně dodnes funkční mlýnské kolo a také si prohlédnout stavení, jež můžete znát například z pohádky „S čerty nejsou žerty“.
Poté bude výlet pokračovat do města Sobotka, které je velmi bohaté jak na kulturní tradici, tak i historii.
Pokud hledáte spíš akci, kde zabavíte i své ratolesti, tak pro vás bude ideální volbou výlet na Orlík a Zvíkov, který je naplánován na 28. června. Jedná se o historické památky, které můžete znát z řady pohádek, které se zde natáčely. Pro děti bude připraven zábavný program a vy načerpáte energii, při pobytu v přírodě.
Akcí je ještě několik a seznam všech, si můžete prohlédnout na stránkách školy: www.voscr.cz

Tereza Kulíková

Město pro děti