Kam na rodinný výlet za zábavou i poučením? Na zvířecí farmu!

31.5.2018

Krásné jarní počasí přímo vybízí k tomu, abyste neseděli doma na gauči, ale vyrazili někam ven do přírody. Míst, kam se můžete i s vašimi ratolestmi vypravit a udělat si tak hezký rodinný výlet, existuje celá řada. Jen máloco ale dovede dítka odtrhnout od televizí, mobilů a počítačů. Vymyslet tak budete muset opravdu pestrý program, který je nadchne a zabaví.

Zážitek na dosah

Trefou do černého bude výlet za zvířátky. Ta totiž všechny děti přímo milují, a to bez ohledu na věk. Nemusíte ale tradičně skončit v zoologické zahradě. K návštěvě totiž lákají i nejrůznější zvířecí farmy, které jsou čím dál častějším a oblíbenějším cílem všech turistů a výletníků. Jedním z takových cílů je i Farmapark Soběhrdy, který se nachází jen kousek od Prahy. Žije v něm asi 250 zvířat ze všech koutů světa – od velbloudů přes klokany až po ovce, kozy a osly. Zvířata se pohybují všude kolem ve velkých výbězích, takže se na ně vaše děti mohou nejen podívat a poznat jejich přirozené prostředí, ale navíc s nimi být v přímém kontaktu. Třeba si je pohladit nebo je dokonce nakrmit, což je pro ně opravdový zážitek. Vždyť uznejte sami, kdy jindy by se vašim potomkům poštěstilo dát pamlsek pštrosovi, lamě nebo vodnímu buvolovi?

Ráj pro všechny generace

Jakmile bude poznávání zvířat učiněno za dost, zábava nekončí. Ba naopak. Teď totiž přichází čas na pořádné dovádění a vyzkoušení všech atrakcí, které se v rozlehlém areálu nachází – a že jich není málo. Nechybí tu trampolíny, klouzačky, tobogany, houpačky ani lanové centrum. Ke svezení lákají traktůrky, farma taxi i farma vláček a k odpočinku vybízí pohodlné relaxační sítě nebo mini kino. Po všech těchto aktivitách jednomu pořádně vyhládne, a tak je třeba vybitou energii opět doplnit. Ve stáncích s občerstvením si každý najde to, na co má chuť, ať už si chce pošmáknout na obrovských palačinkách nebo ochutnat speciality z grilu. Tak, přijďte společně prožít den plný chutí, zábavy, poučení a zážitků, na které budete všichni ještě dlouho vzpomínat!

Město pro děti