K babičce nebo do školky?

5.8.2017

Musíte do práce ještě před ukončením mateřské či rodičovské dovolené a řešíte tak zásadní dilema: mám pro své dítě najít kvalitní školku se službami na úrovni, nebo mám požádat jeho babičku? Může se to stát komukoli: z finančního hlediska budete chtít nastoupit do práce o několik měsíců dříve, nežli by vám skončila dovolená. Najednou budete postaveni před rozhodnutí, zda vaše dítě stráví čas ve školce nebo se svou babičkou. A je logické, že vám vrtá hlavou, co pro něho bude lepší.

S babičkou si dítko nebude muset zvykat

Je jedno, zda tuto situaci řešíte v době, kdy jsou vaší ratolesti dva roky nebo dva a půl – tak či onak pro ni jistě budete chtít to nejlepší. Když se na to podíváme logicky a vezmeme v potaz hlídání babičkou, má to pro dítě jednu podstatnou výhodu: nebude si muset zvykat na nové prostředí, nové paní učitelky a nové děti. Bude to pro něho mnohem klidnější, protože u babičky to zná a cítí se zde dobře.

Každé dítě je jiné

Opět se vrátíme k věku dítěte. I v tomto případě totiž platí, že každé dítě je jiné a rodič by se měl vždy řídit svým instinktem. Pokud víte, že je vaše dítko komunikativní, nebojácné a jste přesvědčeni o tom, že ve školce nebude zakřiknutě sedět v koutě a stranit se dětem, pak nad školkou neváhejte. Jestliže je ale vaše dítko bojácnější povahy a vy cítíte, žena školku ještě není připravené, zvolte raději možnost hlídání babičkou.

U babičky je dobře, i když možná trochu nuda

Dáte-li dítko k babičce, budete mít jistotu, že se dobře nají, nebude se v daném prostředí bát a bude o něho na 110 % postaráno – známe přece babičky. I když je to u nich moc fajn, po čase to může být nuda. Jestliže vaše babička není akční typ, který by s dítětem každý den podnikal něco nového, pak se může stát, že se dítko začne u babičky nudit. V takovém případě vychází lépe školka, kde je program různorodý a pořád se zde něco děje.

Město pro děti