Jak vybrat kočárek

9.2.2021

Když se narodí dítě, je to krásná událost, která s sebou však přináší velké množství povinností jelikož nebudete s miminkem jen doma, je zapotřebí mu pořídit kočárek. Pokud téma kočárků řešíte poprvé, můžete být trochu zmatení, protože kočárků existuje více druhů a abyste vybrali ten správný, zajisté se vám bude hodit pár užitečných rad. Kočárky se vybírají nejen podle věku dítěte, ale třeba také podle vašich potřeb, tedy podle toho, kam budete s kočárkem cestovat, podle jeho rozměrů a také podle provedení.

Kočárek podle věku

Základem je vědět, jaké kočárky se používají podle věku dítěte, U dětí zhruba do 8 měsíců se používají hluboké kočárky. U takových kočárků je zapotřebí dát zejména pozor na to, aby měly dostatečně velkou korbičku a byl v ní prostor na to, abyste mohli dítě v zimních měsících dostatečně zabalit a přikrýt.

Když je dítě starší, má tendenci si v kočárku sedat a stále se zvedat, to je náznak toho, že už potřebujete sportovní kočárek. Tento kočárek použijete zhruba do 2-3 let věku dítěte. Takový kočárek musí mít bezpečnostní pás a polohovatelnou sedačku. Někteří rodiče jsou akční a zvolí kočárek do terénu, který je vhodný i na lesní cesty nebo třeba i na běhání. Posledním kočárkem dítěte bývá golfový kočárek, ten je samozřejmě pro děti, které už umí chodit. Jelikož se dítě brzy unaví, potřebuje zpět do kočárku. Většina rodičů ocení, že jsou tyto kočárky velmi skladné.

Na co u kočárků koukat?

Mnoho lidí se kouká pouze na design a barvy, to by však nemělo být rozhodující. Důležité jsou třeba i rozměry kočárku, abyste ho mohli převážet ve voze. Samozřejmě rozhoduje i váha, pokud musíte kočárek často táhnout do schodů nebo do MHD, zajisté oceníte kočárky z lehčích materiálů. Mnoha rodičům se rodí dvojčata, pak je potřeba shánět kočárek pro dvojčata. Ty se nabízí v mnoha provedeních a je na vás, abyste zvolili takové, které vám bude vyhovovat. Pokud chcete ušetřit, skvělou volbou jsou kombinované kočárky, které jsou kombinované s autosedačkou.

Jelikož je prodejců kočárků mnoho, zaměřte se i na drobné detaily, přeci jen budete kočárek používat denně.

Zaměřte se i na kolečka, vezměte v úvahu, v jakém terénu budete jezdit a jestli vám bude více vyhovovat kočárek se 3 nebo se 4 kolečky. Pokud vaše miminko konečně usne a vy ho nechcete probudit, když dorazíte domů, zaměřte se na kočárky, které mají vyjímatelnou vnitřní část. Pokud se u kočárku střídají lidé různé výšky, bude se hodit nastavitelná rukojeť. Dále se zaměřte třeba na pratelný povlak, na možnosti skládání kočárku aj.

Jak asi tušíte, výběr by neměl být na pár minut, projděte si vhodné kandidáty  následně si vyberte mezi těmi, které nejlépe vyhovují vašim požadavkům.

Město pro děti