Jak se říká: “kdo je připraven, není překvapen.” A právě proto jsme se rozhodli vytvořit jednoduchý a univerzální seznam věcí, které je určitě nutné přibalit v případě, že jste se se svými dětmi vydali na ryby.
Nemusíte jet na ryby do Chorvatska, aby vám dělal problém se sbalit. Často lidé tápou, i když jedou na lov k českým rybníkům. Na rybářskou výbavu, člověk pravděpodobně nezapomene, ale co všechny ty ostatní věci? Proto přináší pár tipů na to, jak se sbalit na rybářskou dovolenou.
Nejdříve je nutné připomenout, že co se týká rybářského náčiní, je třeba přemýšlet už nad samotným úlovkem. Jdete lovit kapry, sumce nebo štiky? Od toho se vždy odvíjí i samotné potřeby. Na druhou stranu, pokud vás čeká dlouhá dovolená, na které chcete děti naučit lásce k rybaření, můžete sbalit klidně všechno. Nikdy nevíte, jaký krásný potok poteče v okolí apod.
Hurá do přírody
Milé maminky, tatínkové, děti a všichni ti, kteří právě balí, jedete do divoké přírody a ne pětihvězdičkového hotelu, myslete na to! Zvuk šumícího větru opírajícího se o listí v korunách stromů, hlučné žabky v rákosí, zpívající ptáci všude kolem a občasné žblunknutí dovádějící rybky – to všechno je dovolená na rybách.

Víme, je to krásné. Ale pozor, počasí neporučíte a pokaždé slunce nesvítí. Co je tedy kromě prutů a návnady nutné přibalit?
- Dostatek oblečení – mít v zásobě několik rybářských triček, kalhot a dalšího náhradního oblečení se vyplatí. Náhle vás může přepadnout déšť a vy budete muset klepat kosu v promoklém oblečení.
- Budiž světlo – jako zkušení rybáři už jste jistě někdy vysedávali do noci u prutů a čekali, až nějaká zabere. No jo, ale co potom. Je potřeba si na úlovek pořádně posvítit. Proto (a nejen na to) se hodí mít nějaký zdroj světla, čelovku, baterku nebo alespoň světlo na mobilu.
- Starý dobrý oheň – no co dodat, oheň vám dá světlo, teplo a dokonce i večeři. Proto nezapomeňte zapalovač, ať se večer můžete ohřát u táboráku. Děti pošlete na dřevo a vy tak máte chvilku klidu.
- Ostrý nožík – základem každé kempovací výbavy je nůž. Správnému chlapovi by nikdy neměl chybět. Budete až překvapeni, v kolika situacích se bude hodit.
- Krabička poslední záchrany – její obsah je velmi závislý na členech týmu. Proto ji přizpůsobte všem výletním pasažérům.
- Ešus, plecháček a svačina – Tyto dvě první nádoby jsou pravděpodobně ty nejpraktičtější na jakékoliv kempování. Nejenže si do nich svačinu schováte, ale posléze si v nich můžete i něco uvařit.
- Pláštěnka – a ještě jednou k tomu dešti. Nezapomeňte na pláštěnku, nejen pro své děti, ale i pro sebe. Nejlepší jsou ty ve tvaru ponča, která se dá prakticky využít k úkrytu pro sebe, batohu na zádech apod.
Takže která rybářská oblast láká vás? Za nás je to určitě Třeboň!