Hurá do vody

17.11.2016

Vodním radovánkám snad žádné dítě neodolá! Aktuálně panující počasí nám již neumožňuje koupat se v přírodních koupalištích či otevřených plovárnách a jedinou možností jsou tak stále oblíbenější aquaparky a vodní světy. Areály plné vody a radovánek nabízí spoustu zábavy jak pro děti, tak i pro rodiče. Návštěva aquaparku se proto její jako ideální nápad na rodinný výlet, kde si každý přijde na své.

Přemýšlíte-li nad společně stráveným víkendovým odpolednem, pak neváhejte a vydejte se za vodním dobrodružstvím. Aquaparky v České republice jsou připraveny odolat nárokům dětí i dospělých!

Proč právě do aquaparku?

hura-do-vody-teloHodně rodičů se návštěvě aquaparku vyhýbá jako čert kříži z jednoho prostého důvodu: mají strach z úrazu a možného neštěstí. Pokud i vás sužují podobné obavy o zdraví vašich dítek, pak věřte, že jsou zcela neopodstatněné. V aquaparku funguje proškolený personál záchranářů a plavčíků.

A co všechno vám aquaparky mohou nabídnout? Jak jsme již zmínili výše – vodní světy nadchnou jak malé, tak i velké. Zatímco pro děti jsou zde k dispozici tobogany, skluzavky, vodní atrakce či prolézačky, rodiče naopak nadchnou sauny, restaurace, masáže či kavárny.

Kam do aquaparku?

Aquaparky jsou oblíbené v celém světě a ani Česká republika nezůstává pozadu. Proto i tady u nás můžete vybírat mezi několika vodními světy. Kam tedy můžete vyrazit?

·         Aquapark Čestlice

Asi nejnavštěvovanější aquapark v České republice se nachází v Praze – Čestlicích. Jedním z největších lákadel je 450 m dlouhá divoká řeka, která se vine celým vodním světem. Kromě toho tu na vás čekají tobogany, skluzavky, vířivky i umělé vlnobití.

·         Vodní ráj Jihlava

Do vodního ráje v Jihlavě můžete vyrazit po celý rok, aktuálně je zde pro vás otevřena krytý část vodního světa. Těšit se můžete na 108 m dlouhý tobogán, který patří mezi nejdelší v ČR. Kromě toho jsou vodopády, chrliče vody, nechybí ani tolik oblíbená divoká řeka či vířivka nebo pára.

·         Aqualand Moravia

Rozhodně jeden z nejmodernějších aquaparků u nás se nachází jen 20 minut jízdy od Brna. Na malé i velké návštěvníky zde čeká celkem 20 tobogánů, 12 bazénů, 24 saun a mnoho zajímavých procedur. Lákadlem tohoto vodního parku jsou dva tobogány: Propast a Boomerango.

Další aquaparky v ČR:

  1. Vodní svět Kolín
  2. Aquapark Slaný
  3. Aquacentrum Jičín
  4. Aquacentrum Hradec Králové
  5. Aquapark Šindlerův Mlýn
Město pro děti