Hračky pro děti – vybrat správně je věda!

12.12.2018

Hračky k dětem neodmyslitelně patří už odjakživa. A nic se na tom nezměnilo ani dnes. Ba naopak. Přestože se sortiment neuvěřitelně rozšířil, vybrat tu správnou hračku představuje mnohdy pro rodiče doslova nadlidský úkol.

Pro zábavu i vzdělávání

Hračky by měly podporovat kreativitu malých ratolestí, podněcovat jejich fantazii, rozvíjet motoriku, tříbit smysly, učit je myslet, řešit problémy, zlepšovat jejich soustředění. Děti jsou od přírody neobyčejně zvídavé, rády experimentují, zjišťují, objevují. To ale rozhodně neznamená, že byste jejich pokojíček měli zavalit hračkami. Nakupujte přiměřeně a s rozumem. Přihlédněte k věku potomka, k jeho momentálním dovednostem, aktuálnímu stadiu vývoje i k tomu, co chcete, aby se naučil. A pak je tady ještě jedna důležitá věc – hračka se musí vašemu potomkovi líbit. Když z ní bude mít radost, hraní s ní ho bude těšit dlouhou dobu a ne jen první den, kdy ji dostane.

Kousky, které neomrzí

Tápete-li, jaké hračky pořídit, aby splnily všechny vaše nároky i nároky malých ratolestí, přinášíme malou inspiraci. K těm nejoblíbenějším kouskům patří hračky, které napodobují reálný život. Děti totiž milují, když tímto způsobem proniknou do světa dospělých, cítí se pak neuvěřitelně důležitě. Proto jdou dětské kuchyňky a dětské dílny doslova na dračku. Rodiče se nemusí bát, že by jejich potomek přišel k úrazu a dítko je spokojené, že „pracuje“ stejně jako maminka nebo tatínek. Současné kuchyňky pro děti nabízí celou řadu vychytávek – vydávají reálné zvuky, obsahují stejné náčiní i spotřebiče jako ty opravdové, jen v poněkud zmenšené formě. Malým ratolestem tak nic nebrání proměnit se ve skutečné mistry šéfkuchaře, vytvářet různé recepty a jedinečná kulinářská překvapení.

Hračky, které nesmí chybět

K dalším nesmrtelným hračkám už celá dlouhá léta patří vláčky, kostky a stavebnice, které podporují fantazii a tvořivost a poskytují zábavu na dlouhé hodiny. Chybět by neměly ani hračky, které děti přimějí k pohybu, ať už se jedná o odrážedla, skákací balony nebo třeba prolézačky. Ratolesti dnes totiž tráví většinu času u televize nebo počítače a dostat je ven je pro rodiče čím dál těžší. S těmi šikovnými pomocníky se jim to ale hravě povede a pak budou mít problém zahnat je zpět!

Náš tip: Odrážedla jsou skvělým prvním krůčkem pro výuku jízdy na kole. Naučí děti držet rovnováhu.

Město pro děti