Elektronika v lavicích? Školákům usnadní výuku a zefektivní proces učení

27.11.2019

Moderní technologie jsou běžnou součástí nejen našeho pracovního dne, ale svoje uplatnění si postupně našly i ve školách. Samotné psaní do sešitu už zkrátka nestačí, a tak je nutné zohlednit také elektronickou výbavu. Využití technologií ve výuce si získalo své nadšence, ale i odpůrce. Benefity jsou však možná větší, než se na první pohled může zdát.

Moderní technologie si umí získat pozornost žáků

V dnešní přetechnizované době plné nových podnětů těžko udržuje pozornost každý z nás, natož pak školák. Zapojení nových technologií do výuky ale může být velmi nápomocné. Hodiny jsou interaktivnější, žáci se učí zábavnější formou a jsou vybízeni k větší aktivitě. Navíc pro ně technologie přestane být pouze synonymem hraní her a sdílení příspěvků na sociálních sítích, ale dokážou ji uchopit také jako vzdělávací nástroj.

Tablet jako nástroj k efektivnímu učení

Tablet je skvělým pomocníkem už pro ty nejmenší na základních školách. Díky němu se děti naučí pracovat s aplikacemi, které se zaměřují třeba na výuku angličtiny. Určitě využijí také kalkulačku nebo internetový prohlížeč k vyhledávání informací. Formu úloh lze navíc přizpůsobit a žáci pak plní nové úkoly na základě splnění těch předchozích. Celý proces učení nabere individuální tempo a žák se probíranou látku učí efektivně. Výběr na poli těchto přenosných zařízení je široký od vyhlášeného iPadu až po tablety od výrobců jako je Samsung nebo Lenovo.

Víc seminárek a dlouhých zápisků? Řešením je notebook nebo tablet s přenosnou klávesnicí

S vyššími ročníky je škola náročnější. Přibývá seminárek, nekončících zápisků a ťukání do tabletu už může být nepohodlné. V takovém případě přichází na řadu notebook. Nemusí jít o výkonný herní stroj za desetitisíce. Stačí, když si tento přenosný počítač poradí s textovým editorem, základní úpravou fotografií a prohlížením webu. Určitě by měl mít rozumnou úhlopříčku a hmotnost. Pokud ale do notebooku nechcete investovat, dobrou variantou může být i ultra skladný iPad mini, ke kterému stačí pořídit kompatibilní přenosnou klávesnici.

Město pro děti