Co dítko potřebuje do školky?

20.9.2017

Nový školní rok je opět v plném proudu a stejně tak i rok školkový. Po prázdninách se brány mateřinek otevřely a pozvaly tak všechna malá dítka do své náruče. Pokud i vy máte doma dítko, které v průběhu letošního roku nastupuje do školky, určitě přemýšlíte, co všechno vlastně potřebuje. Ono je toho totiž docela dost a každá svědomitá maminka nechce na něco zapomenout. Máte-li před sebou dnešní článek, můžete jej použít jako šikovnou pomůcku, se kterou svému dítěti pořídíte vše, co do školky potřebuje.

Oblečení

Velkou kapitolou – ba dokonce tou největší – je oblečení. Dítě po příchodu do školky musíte do něčeho převléknout, přičemž se doporučuje něco pohodlného. Mohou to být tepláčky a tričko, některé děti si celý den hrají pouze v punčoškách, holčičky naopak mohou mít legíny. Ve školce je poté potřeba mít po ruce oblečení určené na ven, u kterého vám nebude vadit, když jej dítě zničí. Ideální volbou je tepláková souprava, může být i šusťáková bunda, starší tričko. Bude-li dítko ve školce spát, nezapomeňte na pyžamko, doporučujeme dvoudílnou variantu – ať už v podobě trička a kalhot nebo kraťásků.

Boty

Dalším důležitým bodem jsou boty. Samozřejmostí, bez které se dítě ve školce neobejde, jsou bačkůrky. Nekupujte ratolesti pantofle, které nejsou tak bezpečné, protože nemají chráněnou patu. Ideální jsou klasické nazouvací bačkůrky. Ve školce v přihrádce by pak dítě mělo být botičky na ven, opět nějaké, které neopláčete, pokud je zničí. Určitě tam musí mít i gumáčky, ve kterých půjde na procházku, když bude venku mokro.

Hygienické potřeby

Do školky dítko potřebuje i hygienické potřeby. Konkrétní seznam se ale liší školka od školky, proto je dobré zjistit, co která školka vyžaduje. Klasikou je například menší ručník na utírání rukou, kartáček na zuby a pasta. Některé školky vyžadují i vlastní mýdlo nebo toaletní papír.

Město pro děti