Děti na rybách

28.5.2020

Jste vášniví rybáři a chtěli byste k tomuto koníčku vést i své děti? Vezměte je s sebou na ryby nebo jim zaplaťte rybářský tábor. Pořiďte jim dětské rybářské vybavení, popřípadě se vydejte do oblastí, kde potřebné vybavení půjčují. Proč je rybaření pro vaše ratolesti vhodnou činností a bez čeho se malý rybář neobejde?

Rybaření zdar!

Děti mají dobrodružné povahy, a právě rybaření přináší potřebné vzrušení a napětí. Tento koníček má tu výhodu, že děti tráví čas v přírodě a alespoň na chvíli zapomenou na online svět. Kromě zábavy přináší rybářství ještě další benefity. Vaše ratolesti se naučí trpělivosti a vybudují si vztah k přírodě. Na mnoha místech malí rybáři nepotřebují ani povolenku. Stačí, že má platný rybářský lístek jejich dospělý doprovod. Zjistíte, zda dítko bude rybaření bavit, a starším potomkům pak můžete zakoupit rybářský lístek a registrovat je do Rybářského svazu. Využijte toho, že se blíží 1. červen, Den dětí, a vezměte dítka k vodě!

Děti mohou navštěvovat rybářské kroužky

Zamilovalo si vaše dítě rybaření, ale nemáte čas ho doprovázet? Zaplaťte mu rybářský kroužek, který pořádají místní organizace Rybářského svazu. To ocení také rodiče, kteří nerybaří a nemohou dítěti předat potřebné znalosti o rybolovu. V kroužku se dítě naučí všechno potřebné a může si s ostatními dětmi zasoutěžit o nejlepší úlovek. Přihlásit ho můžete rovněž do rybářských závodů nebo do různých rybářských klubů. O prázdninách se vydejte s dětmi k vodě – třeba rybaření podlehne i váš partner, který se tomuto koníčku nikdy nevěnoval. Zarezervujte si ubytování v rybářském kempu, hausbótu či chatičce.

Bez čeho se malý rybář neobejde?

Děti potřebují nezbytné rybářské vybavení uzpůsobené jejich věku a síle. Pořiďte mu rybářský prut s navijákem a vlascem a nezapomeňte ani na rybářskou sedačku, set splávků a podběrák. Proti vlhkosti a chladu ochrání vaše dítko dětské rybářské oblečení a termoprádlo. Pro všechny nezbytnosti se mu bude hodit dětská vesta s mnoha kapsami a praktické rybářské boty. Udělejte mu radost kapesní kudličkou „rybičkou“, čepicí s motivem ryb a čelovou svítilnou.

Sportovní rybolov naučí děti vážit si přírody

V rámci sportovního rybolovu se rybáři snaží ulovit nejlepší a největší rybu. Chycenou rybu si ponechají nebo opět pustí do přírody a pokračují ve své zálibě dál. Jedná se o koníček, který nevede k potřebě obstarat si obživu. Sportovní rybolov můžeme doporučit i dětem. Bez nadsázky očišťuje tělo a ducha a děti přirozeně souzní s přírodou. Naučte dítka, aby vracela chycené ryby zpět do místa výlovu a probuďte v nich soutěživého ducha!

Rybaření je tu s námi od nepaměti. I tato zábava ve svých počátcích něco stojí, ale výraznou měrou ušetříte na povolenkách za děti. Investice do rybaření je smysluplná a děti si ho zamilují stejnou měrou jako jejich rodiče!

Město pro děti