Dáváte dítěti kapesné? Pak potřebuje také správnou peněženku

9.3.2020

S postupem času, jak nám děti rostou, začneme jim dávat kapesné. Výše kapesného je zcela na vás. To, že budete dítěti spořit na dětském kontu ocení až bude větší, ale pro děti nějaká suma na účtu nemá žádnou hodnotu. My všichni jsme byli děti, a tak si jistě vzpomenete jaký byl pocit dostat v neděli od rodičů kapesné a jít si je uložit do pokladničky.

V době, kdy půl národa bojuje s finanční gramotností je dávání kapesného způsobem, jak naučit svoje děti hospodařit, myslet na horší časy a spořit si na vysněnou věc.

Když už vaše dítko dospělo do věku, kdy dostává kapesné, je nejvyšší čas jim pořídit pokladničku a peněženku. Peněženka dětská má svá specifika. Jistě by měla být barevná, dobře rozpoznatelná a měla by se vašemu dítěti především líbit.

Dětská peněženka by se tak měla nejlépe vybírat spolu s dítětem. Bude důležité, že už je jako dospělí, kteří nosí peněženky všude sebou. U dětských peněženek a dětských pouzder oceníte, když bude opatřená i šňůrkou na krk. Zapomnětlivé děti tak ochrání před nepříjemnou zkušeností s tím, že ji nechá někde v autobuse cestou do školy. A co si budeme povídat, poctivých nálezců v dnešní době opravdu není mnoho.

Nechcete s dítětem trávit hodiny obíháním kamenných prodejen? Udělejte si chvilku, zapněte notebook a můžete spolu hledat tu pravou peněženku pomocí internetu. Naším tipem jsou webové stránky internetového obchodu peněženky AHAL, které mají v nabídce spousty druhů dětských peněženek, různých velikostí a barev. Uvidíte, že si vyberete. A vaše dítko bude nadšené, že má svou peněženku až pozve svého kamaráda na zmrzlinu.

Město pro děti