Chcete jít společně plavat? Tyhle pomůcky budete potřebovat!

13.2.2018

Plavání s dětmi je stále oblíbenější aktivit, které přichází na chuť čím dál více rodičů. A teď pozor – nejen maminek, ale i tatínků! Díky společnému plavání se dítko nejen otužuje, ale zároveň posiluje svaly a sbližuje se s rodičem. Mimo to může být plavání pro hodně akční děti výborným způsobem, jak vybít svou energii a unavit se – což ocení i rodiče. Zaujala vás představa, že byste se svým dítkem chodili plavat? V tom případě nám dovolte, abychom vám poradili, jaké pomůcky se vám k tomuto účelu budou hodit!

Nadlehčovací rukávky

Na výběr jsou hned dvojího typu. Buď klasické nafukovací rukávky, které fungují na stejném principu jako nafukovací kruh, nebo polyethylenové rukávky, které jsou pro malé děti možná o něco vhodnější, protože disponují suchým zipem a lze je na rozdíl od těch klasických dokonale přizpůsobit dětské ručičce.

Plavecký pás

Další oblíbenou pomůckou pro výuku plavání jsou plavecké pásy, u kterých přidáváte nebo ubíráte jejich počet s ohledem na váhu dítěte – čím více dítko váží, tím více pásů potřebuje, aby jej udržely nad hladinou. Plavecké pásy jsou vyrobené z pěnové hmoty, která je nejen lehká, ale i příjemně měkká a nehrozí u ní, že by se propíchla a ztratila tak své nadlehčovací schopnosti.

Plavecké desky

Dítěti můžete do bazénu pořídit i plaveckou desku, které jsou v dnešní době k dostání v mnoha provedeních, takže se dá jistě pořídit taková, jenž bude v dětských očích přitažlivá. Jsou vhodné pro děti, které budete chtít naučit správnou techniku pohybů nohou při stylu kraul nebo prsa, deska je bude nadnášet.

Klasický nafukovací kruh pro rekreaci

 Pokud máte doma klasický nafukovací kruh a pohráváte si s otázkou, zdali jen vzít s sebou do bazénu, určitě můžete – ale jen v případě, kdy půjdete do bazénu za zábavou a rekreací, nikoli za účelem naučit dítko plavat. Klasické nafukovací kruhy totiž děti nadlehčují ve špatném místě – nejčastěji v oblasti prsou – a nelze s ním proto děti učit správné technice plavání.

Město pro děti