Chcete dát dítě do anglické školky? Přečtěte si pro a proti!

8.1.2017

Znalost alespoň jednoho cizího jazyka je v současné době považována za nutnost. Je logické, že čím dříve se cizímu jazyku začneme učit, tím pro nás lépe – snadněji si osvojíme základy, pochopíme gramatiku a naučíme se cizí jazyk slovem i písmem. Právě ona nepsaná podmínka moderního života v podobě znalosti cizích jazyku nutí stále více rodičů zamyslet se nad otázkou, zda by v zájmu svého dítěte neměli uvažovat o anglické školce. Nabízí se tedy otázka: ano nebo ne?

Čím dříve, tím lépe. Ale…!

Lámat si hlavou právě touto problematickou je vcelku logické – přeci jen ono známé rčení mluví jasně: co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Zapíšeme-li svou ratolest do anglicky pojaté mateřské školky, bude se s cizím jazykem setkávat od útlého věku, který je pro učení se čehokoli u dětí klíčový. Chceme-li tedy pro naše ratolesti to nejlepší i s ohledem na budoucnost, pak asi není nad čím váhat: hurá do anglické školky!

Jak to probíhá v anglické školce?

U školek zaměřených na cizí jazyk to může probíhat dvojí formou – buď děti ve školce komunikují svým rodným jazykem a cizímu se pouze učí, nebo po celý pobyt ve školce mluví pouze cizím jazykem, díky čemuž si osvojí všechny potřebné fráze. Rozhodnutí, do jakého typu cizí mateřské školky své dítko zapíšete, je tedy čistě na vás.

Negativa anglických školek

Ačkoli to možná zpočátku vyznělo tak, že v dnešním článku budeme anglické školky vychvalovat do nebes, máme přeci jen i negativní stránky. Jednou z nich je bezesporu cena, neboť cizí mateřinky stojí daleko více – rodiče si tak budou muset připlatit. Další nevýhodou mohou být přehnaná očekávání, kdy se rodiče vzhlíží ve svých dětech a mají představu, že si cizí jazyk osloví rychle. Opak je ale mnohdy pravdou a spousta dětí docházku do cizojazyčné mateřské školky po nějakém čase ukončí.

Vyplatí se zaplatit si za kvalitu

Pokud jste rozhodnutí, že dítě přihlásíte do anglické mateřské školky, pak vám doporučujeme připlatit si za školku, ve které vyučují rodilí mluvčí. V některých mateřinkách se o výuku starají pouze učitelky, které na děti sice mluví cizím jazykem, ale s českým přízvukem – a to není dobré.

Město pro děti