V čem je rodinné cestovní pojištění výhodnější než to klasické?

25.8.2017

Cestování s rodinou představuje určitá rizika, kterých se můžete díky vhodnému cestovnímu pojištění vyvarovat. Není snadné předpovědět všechny situace, ke kterým může dojít, ale můžete se nechat inspirovat existujícími variantami cestovního pojištění, které spadají do rodinného pojištění a obsahují nabídky na pomoc v případě nejčastějších pojistných událostí.

Společně a výhodněji!

Hned na začátku jedno varování. Jednoduše zapomeňte na to, že byste na cesty vyrazili jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. Jako ve všem, i v cestovním pojištění najdete levnější variantu v případě, že si sjednáte skupinový nebo rodinný balíček. Je to výhodnější i proto, že při cestování s rodinou můžete narazit na mnohem více pojistných událostí, než když někam pojedete sami. Zvláště s dětmi je často dovolená jeden velký adrenalin. Se základním cestovním pojištěním si zajistíte klidnější dovolenou pro případ, že by se něco stalo. Nezapomínejte ovšem prostudovat pojistné podmínky, protože ne na všechno se základní rodinné cestovní pojištění vztahuje.

Odpovědnost se bude hodit

Pojištění odpovědnosti souvisí s možností připojištění k tomu základnímu. Ne náhodou patří mezi nejoblíbenější a to obzvlášť při cestování s dětmi. Jde vlastně o pojištění, které vám pomůže v případě, když dojde k poškození cizího majetku nejen vaší vinou, tj. neopatrností. Týká se to jak hotelového vybavení, tak i majetku a zdraví cizích osob. Je proto dobré si předem prostudovat VPP pro cestovní pojištění, které vám objasní události, na které budete lépe připravení.

Online forma šetří peníze!

Pro rodinné cestovní pojištění si můžete zajít přímo do vybrané pojišťovny nebo se domluvit s cestovní kanceláří, aby vám vyjednala výhodnější nabídku včetně různých připojištění podle vašich přání. Nebo existuje ještě varianta on-line cestovní pojištění do zahraničí, kdy si všechny nabídky prostudujete z pohodlí domova, a vybere si takové varianty, které se vaší cesty do zahraničí týkají nejvíc. Prostřednictvím internetu navíc můžete získat slevu na pojištění a sjednat si ho lze i v den odjezdu.

 

Město pro děti