Bílý šum pro uspávání miminek

12.1.2017

Už zase se uspávání protáhlo na několik hodin plných pláče, nošení na rukou, drncání v kočárku a vašeho přemáhání neusnout dříve než vaše miminko. Podobná situace se opakuje den co den a vám dochází trpělivost i energie. Tolik práce byste mohli udělat během spánku vašeho dítka, ale takto celý čas strávíte snahou o jeho uspání. Takhle to dál nejde! Jestliže máte problém s uspáváním vašeho drobečka, zkuste to po našem – s pomocí bílého šumu uspíte malého křiklouna do několika minut!

Uspávání za bílého šumu

Problémy s usínáním trápí spoustu miminek. Možná ani vy nemáte doma andílka, kterému by se očka sama zavřela okamžitě poté, co byste jej uložili do postýlky. Místo toho máte doma malého vzteklouna, který u uspávání vyžaduje vaší pozornost a celá akce se protahuje na dlouhé minuty či dokonce hodiny. Miminka nejsou zvyklá na ticho, které je po narození obklopuje, a jsou z nově nastalé situace podrážděné.

Uklidňující zvuky pomohou s uspáváním

Slyšeli jste již o slovním spojení bílý šum? Jedná se o příjemné zvuky, které jsou pro nás zároveň přirozené a dokážou nás uklidnit. Určitě i vy znáte někoho, komu se dobře usíná při zvuku padajícího deště nebo bouřky. U miminek je to zrovna tak – bílý šum je dokáže uklidnit a rovněž i poměrně brzo uspat. Bílý šum se dělí na dvě skupiny: přírodní a umělý. Mezi přírodní zvuky patří šumění vln nebo větru, déšť nebo třeba vodopád. Do skupiny umělých šumů řadíme televizi, digestoř, fén na vlasy nebo například vysavač.

Kde hledat

Možná jste se lekli, že pro aplikaci bílého šumu budete muset čekat na déšť či bouřku nebo doma ustavičně vrčet vysavačem. Vůbec ne! Stačí se porozhlédnout na internetu, kde zaručeně najdete mnoho stránek s bílým šumem – například na youtube jich bude jistě dostatek.

 

Město pro děti