4 tipy, jak vyrobit tričko s potiskem

27.1.2021

Tričko s vlastním potiskem je naprosto originálním módním kouskem, který vám pomůže sdělit světu, kdo vlastně jste. Chtěli byste také mít unikátní tričko, které vás odliší od ostatních lidí? Přečtěte si, jak vyrobit tričko s potiskem, které bude přesně podle vašeho gusta. 

#1: Zapojte svou kreativitu

Umíte-li alespoň trochu kreslit, je ideální volbou pro potisk triček vaše vlastnoruční malůvka. Stačit vám bude pár výtvarných potřeb, trocha času a trpělivosti a jedinečné tričko bude na světě. A co všechno tedy budete potřebovat? Jednobarevné tričko (nejlépe bavlněné), barvy na textil,  štětec, velký karton, kolíčky na prádlo, žehličku a tenké plátno. 

Postup výroby: 

 • Na papír si nakreslete předlohu toho, co budete malovat. 
 • Tričko navlékněte na karton a pomocí kolíčků na prádlo jej ze všech stran připevněte tak, aby bylo zcela natažené
 • Pomocí štětce a barev nakreslete motiv na tričko. Předlohu mějte celou dobu před sebou, abyste si výtvor mohli vizuálně kontrolovat. 
 • Až budete mít výkres hotový, na tričko opatrně položte plátno a přežehlete jej žehličkou. Potisk se tak zafixuje. Obrázek žehličkou přejíždějte přibližně tři minuty a nezapomeňte potisk přežehlit i na rubové straně trička. 
 • Tričko nikdy neperte na více než 40 °C a s prvním praním vyčkejte minimálně 24 hodin. 

#2: Jak vyrobit tričko s potiskem pomocí nažehlovacího papíru

Nažehlovací papír umožňuje vyrobit si v pohodlí domova jakékoliv tričko, a ani nemusíte být tak manuálně zruční, jako v předchozím tipu. Kromě speciálního nažehlovacího papíru budete potřebovat pouze kvalitní inkoustovou tiskárnu, jednobarevné bavlněné tričko, žehličku a libovolný motiv či fotografii. 

Postup výroby: 

 • V počítači si vyberte obrázek a vytiskněte jej pomocí inkoustové tiskárny na nažehlovací papír. 
 • Nažehlovací papír s vytištěným motivem přiložte na líc látky obrázkem dolů (neprůhledná vrstva zůstane nahoře).
 • Žehličku nastavte na nejvyšší teplotu a ujistěte se, že máte vypnutou funkci páry. 
 • Zažehlete obrázek tak, že deset vteřin budete žehličkou přejíždět v jednom směru, pět vteřin pak ve směru druhém. 
 • Po vychladnutí sloupněte neprůhlednou vrstvu a tričko s potiskem máte hotové. 
 • Tričko opět doporučujeme prát maximálně na 40 °C, a to nejdříve za 24 hodin.

#3: Vytvořte si originální tričko pomocí hotových motivů

Dalším jednoduchým způsobem, jak si vytvořit tričko s potiskem, je využití již hotových nažehlovacích obrázků. Možná vám pomocí nich maminka v dětství opravovala roztržené tepláky, ale vězte, že dnes už je výběr podstatně širší. Sehnat tak můžete cokoliv – od dětských obrázků, přes loga vašich oblíbených sportovních klubů až po mandaly a další originální motivy. Snadno si tak v pohodlí domova můžete vytvořit stylové tričko, které nikdo jiný nemá.  

#4: Svěřte to profesionálům 

Nechce se vám malovat ani žehlit? Nebo snad potřebujete více kusů triček s potiskem, například pro celou rodinu nebo sportovní tým? Pak nechte výrobu potisku na tričko profesionálům. Stačí si jen vybrat motiv, oslovit tiskárnu na textil a pak už se jen kochat hotovým výsledkem. Oproti domácí výrobě trička je toto řešení možná o něco nudnější, ale potisk trička bude kvalitnější, a tím pádem i trvanlivější. 

Město pro děti