Tipy, jak hledat práci

6.2.2021

Asi každý z nás zažil situaci, kdy na trhu práce hledal, respektive stále hledá, vhodné pracovní místo nebo brigádu. Ať už jde o brigádu, první zaměstnání po dokončeném vzdělání nebo prostě potřebujete novou práci, vždy jde o proces namáhavý a stresující. My vám přinášíme rady od společnosti 123jobs Media s.r.o. , provozovatele náborových portálů, jak práci hledat efektivně, a pokud možno úspěšně!

Jak už bylo řečeno, hledání nové práce je samo o sobě hodně náročné a může být velmi zdlouhavé. Pokud ale směřujete hledání správným směrem, můžete svou kariéru začít dřív, než byste čekali. Navštivte naše pracovní portály Personalistka.cz a 123jobs.cz , jsou zde tisíce nabídek práce a každý den se naskytují nové pracovní příležitosti.

Skrytá volná místa

Ne každý zaměstnavatel spoléhá na sílu inzerce práce, personální agenturu či interní nábor, a místo toho se snaží využít ústní podání s tím, že očekává od svých již prověřených zaměstnanců, že do firmy přivedou svého známého, stejně kvalitního pracovníka.

Nechte zaměstnavatele přijít za vámi

Zveřejněním on-line životopisu nebo kontaktováním personální či pracovní agentury o sobě dáváte vědět tisícům zaměstnavatelů, což vám problémy s hledáním zaměstnání může značně zjednodušit.

Co opravdu chcete

Nejprve si musíte ujasnit, jakou cestou se při hledání práce přesně chcete vydat. Nejde jen o obor, ve kterém chcete působit, ale o to, zda vám vyhovuje velká nadnárodní společnost či spíše firma rodinného typu.

Mějte oči i uši stále nastražené, například při absolvování vzdělávacího kurzu či webináře můžete potkat spoustu „vlivných“ lidí, a tím nemyslíme nutně majitele podniku.

Neztrácejte naději

Časem se začínají množit odmítnutí, váš finanční rozpočet se tenčí a pořádná práce stále nikde. Snadno tak dojde ke ztrátě sebevědomí a chuti vzdát to. Přesně v tu chvíli je ale potřeba se znovu vzchopit a pustit se do ještě tvrdší práce. Vždyť jednou z hlavních vlastností úspěšného uchazeče o zaměstnání je právě jeho vytrvalost. On-line pracovní příležitosti můžete pohodlně sledovat a najít si svoji vysněnou práci.

Město pro děti